كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
امیرکبیر و ایران

امیرکبیر و ایران

نویسنده: فریدون آدمیت
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 780
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 5

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو ؛ مهر شخصی دارد

 

مروری بر کتاب 

میرزا تقی‌خان فراهانی (متولد ۱۸۰۷ میلادی - درگذشته - ۱۰ ژانویه ۱۸۵۲) مشهور به امیرکبیر، یکی از صدراعظم‌های ایران در دوره ناصرالدین‌شاه قاجار بود.

اصلاحات امیرکبیر اندکی پس از رسیدن وی به صدارت آغاز گشت و تا پایان صدارت کوتاه او ادامه یافت. مدت صدارت امیر کبیر ۳۹ ماه (۳سال و ۳ماه) بود. وی موسس مدرسه دارُالفُنون بود که برای آموزش علوم و فنون جدید، به فرمان او در تهران تأسیس شد.

همچنین انتشار روزنامه وقایع اتفاقیه از جمله اقدامات وی به حساب می‌آید. امیرکبیر پس از این که با توطئه اطرافیان شاه از مقام خود برکنار و به کاشان تبعید شد، به دستور ناصرالدین‌شاه به قتل رسید.

فهرست 

آغاز زندگی
ماموریت های سیاسی
دوران زمامداری
امنیت داخلی
اصطلاحات سیاسی و اجتماعی
دانش و فرهنگ جدید
سیاست اقتصادی
سیاست مذهبی
سیاست خارجی و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امیرکبیر و ایران

  • ناشر: خوارزمی
  • کد کتاب: 117993 - 44/6
  • موجودی: در انبار
  • 2,000,000ریال
  • 1,880,000ریال

برچسب ها: فریدون آدمیت, تاریخ سیاسی ایران, تاریخ سیاسی قاجار, امیرکبیر, قاجار, ناصرالدین شاه, نخست وریزان ایران, کتاب امیرکبیر و ایران