منو
سبد خرید

امیرارسلان نامدار

امیرارسلان نامدار
درحال حاضر موجود نمی باشد
امیرارسلان نامدار
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 43099 - 18/5
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 15
0 ریال

امیرارسلان نامدار

نویسنده: محمد علی نقیب الممالک 
ناشر: نیک فرجام
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 336
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1389

مروری بر کتاب

پژوهشگر کتاب در مقدمه خود ابتدا به تاثیر امیر ارسلان بر ادبیات معاصر ایران اشاره می کند؛ آن گاه خواننده را با سرچشمه های متعدد این قصه آشنا می سازد و پس از معرفی برخی از چاپها ی سنگی و سربی این اثر به حدود ویرایش نسخه حاضر می پردازد و شیوه کار خود را توضیح می دهد.

ملک شاه رومی طی جنگ با سلاطین متجاوز کشته می شود و همسر او که باردار است سعی می کند فرار نماید . همسرش با خواجه نعمان تاجر مصری آشنا شده و همسر او می گردد و بعد از مدتی فرزنش از ملک شاه به نام امیر ارسلان متولد می شود .

امیر ارسلان پسر بسیار زیبا و شجاعی است که همه او را دوست دارند . سال ها بعد وقتی متوجه می شود که پدرش ملک شاه بوده به روم لشکر می کشد تا تاج و تخت پدر را باز پس گیرد و در همین لشکر کشی ، عکس فرخ لقا دختر پطرس خان فرنگی را می بیند و عاشق او می گردد و به سمت فرنگ می رود .

شاه فرنگ دو وزیر ماهر در رمل و اسطرلاب به نام شمس وزیر و قمر وزیر دارد که شمس با امیر ارسلان موافق و قمر مخالف است . در اثر شرارات های قمر وزیر ، فرخ لقا به دست دیوان و عفریت ها گرفتار می شود و امیرارسلان راهی نجات او از سرزمین جادو می گردد و .... شرح جنگ های امیر ارسلان با فولادزره و ریحانه جادو و ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات