منو
سبد خرید

امید تازه ؛ سخنان سان میانگ مون

امید تازه ؛ سخنان سان میانگ مون
موجود نمی باشد
امید تازه ؛ سخنان سان میانگ مون
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 66703 - 77/3
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 7

امید تازه

نویسنده: سان میانگ مون
مترجم: ا. ز. سوادکوه
ناشر: مترجم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 96
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب 

 سان میونگ مون ؛ رهبر دینی کره‌ای موسس روزنامه واشینگتن تایمز و بنیانگذار کلیسای وحدت مسیحیان می باشد

فرد نخست میبایست بتواند با کشور خود در هماهنگی بزید، قبل از اینکه بتواند در هماهنگی با دنیا زندگی کند. بعلاوه قبل از اینکه فرد بتواند در هماهنگی با خدا بزید، باید نخست در هماهنگی با دنیا زیسته باشد.

بدینسان، فرد نمیتواند یک میهن پرست باشد، اگر نتواند نخست به هموطنان خود عشق ورزیده و یا به آن منطقه اجتماعی خاص عشق بدهد. سیاستمداران ما تا چه اندازه به کشور خود عشق میورزند؟ هر سیاستمداری که فاقد قلبی همراه با میل سهیم و شریک شدن در زندگی شهروند معمولی باشد، بزودی از بین خواهد رفت. مهم نیست که او تا چه اندازه تحصیل کرده باشد، او بسان حباب روی آب محو و نابود خواهد شد.


هر رهبری که نتواند شهروندان کشورش را دوست بدارد، از قضاوت آنها و قضاوت تاریخ نمیتواند بگریزد.
التیام جدائی بین شمال و جنوب یک کار ساده نیست. میهن پرستان در تلاش برای ایجاد اتحاد، به عزمی راسخ برای کار همراه با بیدار خوابی های بسیار، رفتن به ورای زمان، و غلبه بر تمامی انواع مشکلات نیاز دارند.

“من واقعاً میخواهم که با آنها زندگی کنم، نمیخواهم بمیرم تا زمانیکه بتوانم با آنها بمیرم، نمیخواهم زندگی کنم مگر اینکه بتوانم با آنها بزیم.” با یک چنین احساس و قلبی نسبت به یکدیگر از جانب شمالی‌ها و جنوبی‌ها، حرکت و تلاش برای اتحاد آنها میتواند آغاز شود.

وقتی خوشحال هستی که بتوانی به دیگران هم بدهی، و قتی واقعا" شاد هستی که بتوانی مقام خودت ، دارائی و معلومات خودت یا هر آنچه را که داری و فضیلت است با دیگران تقسیم کنی. اگر بتوانی عشق را با دیگران  تقسیم کنی ، این ترا خوشحال ترین مردم خواهد کرد.

اگر دریابید که یافتن وجود اصیل خودتان بر همه چیز مقدم است آن گاه همه چیز را در جستجوی آن رها خواهید کرد. اگر سفری را برای یافتن وجودی در خودتان که شباهت به خدا دارد شروع کنید ، آن گاه خدا را لمس خواهید کرد. کسی سریعتر به سوی خدا می رود و به نزدیک ترین مقام در برابر خدا نائل می شود که دیگران را دوست بدارد. مهمترین  و بالاترین هدیه  روحی و معنوی داشتن قوه درک و شعور مستقیم است.

عشق قدرتی برای اتحاد است. برای به دست آوردن تجربه دوست داشته شدن باید با خودتان اتحاد داشته باشید. اتحاد نقطه شروع عشق است. وقتی جسم و روح شما با هم در یگانگی متحد شوند، آنگاه می توانید تمام وجود خود را دوست داشته باشید. ما ممکن است از ثروت مادی ، خانواده ، دوستان و تمام این نوع چیزها محروم باشیم ولی هنوز می توانیم به زندگی ادامه دهیم. ولی وقتی عشق از ما بریده شود، نمی توانیم زندگی کنیم.

ممکن است شما چیزهای مادی نداشته باشید که به کسی بدهید ، ولی شما قلب دارید با دادن قلب تان ، شما چیزی از دست نمی دهید. با دادن عشق به دیگران عشق تان تکثیر خواهد یافت. اتحاد میزانی است برای عشق شما و منبعی برای لذت شما . نیروی عشق راستین تمام وجود ما را به فعالیت وا می دارد. تا همه هستی ما را بیدار کرده و به هیجان بیاورد. به عبارت دیگر روح و جسم انسان به یک عنصر پاسخ مساعد می دهند و آن عشق است.

بزرگ ترین مسئله بشریت در این عصر جدائی بین روح و جسم انسان است.  در دنیا تغییر و تحول سریعی در حال صورت گرفتن است ، معیارها برای خانواده ، جامعه  و ملت تماما" از هم پاشیده اند. هیچ الگو و دید مقبولی از زندگی برای نسل آینده باقی نمانده تا آنرا دنبال کند. حتی در کشورهای آزاد مردم در مورد رهبران شان می گویند خوب این هم مثل بقیه. هر قدر فکر بشری مغشوش باشد ، هر قدر زندگی متنوع در روی زمین وجود داشته باشد ، ما باید واقعا" یک هدف مشترک را بدست بیاوریم.

مردم امروزه هر روز به ضرورت آوردن هماهنگی و اتحاد در دنیای خود آگاهی پیدا می کنند. امروز مردم دنیا در یک سردرگمی  و گیجی اساسی و بنیادی زندگی می کنند ولی این سردرگمی و هرج و مرج ظاهری نیست بلکه در  ایمان  درونی ماست. علوم فیزیک هر نوع ناراحتی ای که ما در حال حاضر داریم ، حل کرده اند.

مشکلات مادی ، محیط زیست ما را حل کرده اند و رفاه جسمی به ما داده اند ، اما کی نوبت حل مسائل ایمانی ، معنوی و اخلاقی ما خواهد شد؟ ! لازم است تا ما کنترل زندگی معنوی و اخلاقی خودمان را در حالی که هرج و مرج آن موجب بزرگ ترین درد و رنج و عمیق ترین نتایج ناراحت کننده شده بدست آوریم.

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب