كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
امکان معرفت خدا و ادله وجود او از نظر ابن سینا و اسپینوزا

امکان معرفت خدا و ادله وجود او از نظر ابن سینا و اسپینوزا

نویسنده: زهره توازیانی
ناشر: دانشگاه الزهرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 148
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

فیلسوفان بسیاری در تاملات خویش، خدا را محور اندیشه خود قرارداده و در تصویری هم که از او ارائه کرده اند کاستی های بسیاری داشته اند. اما فیلسوفانی هم بوده اند که تلاش نموده اند که بتوانند خدا را آنچنان که معادل تصویر کاملی از اوست، تعریف کنند.

با این همه پیدا کردن قدر جامعی که بتواند همه اندیشه های بشری را در مورد خدا پیوند دهد، اگر نگوییم امری غیرممکن اما کاری بسیار دور از واقع می نماید. با توجه به این واقعیت است که به نظر می رسد عرصه های خدا پژوهی بیشتر به مقایسه دیدگاه های مربوط به خدا پرداخته است تا تلاش در جهت یافتن قدر جامع و تطبیق آنها با یکدیگر و شاید به ندرت مفهومی را درباره خدا بتوان یافت که همه نحله هایی که به گونه ای به خدا پرداخته اند برآن اتفاق نظر داشته باشند.

فهرست

مباحث عام مبوط  به امکان معرفت خدا ،حدود و گستره آن از نظر ابنسینا و اسپینوزا
خدا و ادله وجود او ازنظر ابن سینا  و اسپینوزا

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امکان معرفت خدا و ادله وجود او از نظر ابن سینا و اسپینوزا

  • 0ریال

برچسب ها: بوعلی سینا, زهره توازیانی, ابن سینا, اسپینوزا, فلسفه اسلامی, فلسفه دین, خداشناسی, فلسفه وجود, الهیات, کتاب امکان معرفت خدا و ادله وجود او از نظر ابن سینا و اسپینوزا