كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
امپریالیسم تبلیغاتی یا تبلیغات بین المللی

امپریالیسم تبلیغاتی

نویسنده: محمدعلی العوینی
مترجم: محمد سپهری
ناشر: سازمان تبلیغات اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 286
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1

کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

محوریت تبلیغات بین الملل نشان دادن نقش های اخلاقی، نقش پایگاه اجتماعی و نقش ایجاد مشارکت را به نمایش  می گذارد که مورد قبول نظام و پذیرش مخاطبان را که همان نفوذ است به همراه دارد. مولفه های قدرت تبلیغات در نظام جهانی با کنار هم گذاشتن اجزای متعددی رخ می دهد که گاهی این نظام هماهنگ با رشد جمعیت، مجموعه های فرهنگی، ساخت قدرت و اقتصاد جوامع می تواند به عنوان ابزاری در سیاست خارجی دولت ها نمود و نقش موثری ایفا می کند.

این تبلیغات صرفا کارکرد افکارعمومی داشته، و در جهت متقاعدسازی از طریق اطلاع رسانی و پیشرفته کردن کشور از رقبای خود جلوتر بوده و برگ برنده را برای کشور خود در اختیار دارد.بدین صورت که نسبت به قدرت کشور تبلیغ کننده تاثیر این جنبه نیز افزایش یا کاهش می یابد. تبلیغات در تحولات عمومی جهان، در همه امور جاری فعالیت‌های بشری اعم از علمی، فرهنگی، اقتصادی، سیاسی، اجتماعی، شخصی و جمعی تأثیر فراوان دارد. تبلیغات در تمام تارو پود زندگی انسانها گره خورده است . تبلیغات در وجه مثبت خود یک ضرورت است و در حقیقت بوجودآورنده ارتباطات لازم و منطقی است.

انقلاب های مشهور جهانی با تبلیغات نضج گرفته، رشد کرده و به ثمر رسیده است. البته ابزار تبلیغات در اعصار مختلف ، متفاوت بوده است . پیروزی باند نازی ها در آلمان با تکیه بر فعالیت‌های شدید تبلیغاتی انجام گرفت. هنرها و ادبیات، بویژه سینما و مطبوعات به وضع ماهرانه و عجیبی در خدمت تبلیغات قرار گرفته و توجیه سیاست‌های فاشیستی را به عهده داشتند.

در جریان جنگ‌های کره و ویتنام همه نوع ترفندهای تبلیغاتی برای توجیه لزوم ادامه جنگ بکار می‌رفت. در جنگ خلیج فارس شدت سانسور و تحریف وقایع از طرف آمریکا و متحدانش به حدی بود که بعد از خاتمه جنگ، این شیوه از طرف بسیاری از مفسرین و رسانه‌های جمعی دنیا یک رسوایی آشکار تبلیغاتی تلقی شد. در جریان برگزاری انتخابات در کشورها به ویژه در ممالک غربی و بالاخص آمریکا، با اطمینان می‌توان گفت که پیروزی از آن کسی است که از موهبت تبلیغات گسترده‌تر و مؤثرتر برخوردار بوده باشد. در مجموع می‌توان گفت : تبلیغات با وجوه متضاد خود هم می‌سازد و هم می‌سوزاند، آگاه می‌کند و گمراه می‌کند، موجب ترقی و تعالی و پیروزی می‌شود و باعث خمودی و شکست و فراموشی می‌گردد، اما هرچه که هست حضور دارد و اگر این عصر را عصر تبلیغات بنامیم سخنی به گزاف نگفته‌ایم.

امپریالیسم :

آرون امپریالیسم را معرف رفتار دیپلماتیک یک واحد سیاسی دانسته که افکارعمومی را به اطاعت از قوانین خود وادار می نماید. امپریالیسم فرهنگی از مجموع فرایندهایی که طی آن یک جامعه به سوی جهانی مدرن پیش می رود که ابزار آن غول های خبری است.

از جلوه های امپریالیسم در جهان امپریالیسم خبری است، که از شکل های سلطه دنیای غرب بر جهان است و توسط هاواس در فرانسه و رویتر در انگلیس و ولف در آلمان در قرن ۱۹ پدید آمد و مطرح شد. که هم اکنون به عنوان غول های خبری و تبلیغی در جهان یاد می شوند که به کیفیت، حجم، نوع، محتوا، زمان و مکان یک خبر اهمیت داده و روی آن کار می کنند....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امپریالیسم تبلیغاتی یا تبلیغات بین المللی

  • 0ریال

برچسب ها: محمدعلی العوینی, محمد سپهری, تبلیغات, جامعه شناسی سیاسی, علوم اجتماعی, تبلیغات, کتاب امپریالیسم تبلیغاتی یا تبلیغات بین المللی