كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
امپریالیزم انگلیس در ایران و قفقاز 1917 - 1918 ؛ یاداشتهای ژنرال ماژور - دنسترویل

امپریالیزم انگلیس در ایران و قفقاز ۱۹۱۷ - ۱۹۱۸

نویسنده: ماژور دنسترویل
مترجم: حسین انصاری
ناشر: منوچهری - کوشش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 469
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ:

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو


مروری بر کتاب

یاداشتهای ژنرال ماژور - دنسترویل

شرح خاطرات ماژور ژنرال سرلشکر دنسترویل انگلیسی و فرمانده قوایی به نام دنسترفورس که در آخرین سال جنگ جهانی اول از طرف ارتش بریتانیا به سوی ایالات قفقاز اعزام گردید تا در ظاهر به کمک استقلال طلبان قفقاز برخاسته و در باطن راه نفوذ استعمارگر انگلستان را در این منطقه هموار کند.

یکی از دلایل اشغال نظامی ایران در خلال جنگ جهانی اول جلوگیری از رخنه دولتهای آلمان و عثمانی به افغانستان و هندوستان بود.بنابراین ، ترجمه شدن اسناد محرمانه وزارت خارجه بریتانیا درباره ماورا قفقاز ، به نوشتن تاریخ ایران (بنحوی درست و مطابق مصلحت این کشور) کمک خواهد نمود و صدماتی را که انگلستان به ایران وارد کرده است بهتر نشان خواهد داد.

 ارزش این کتاب برای ایرانیان در اینست که راه عبور قوای ژنرال دنسترویل از بغداد تا قفقاز از ایران میگذشته و بر اثر وقوع حوادثی که طی دوبار حرکت در مسیر همدان و قزوین منجیل رشت و انزلی برای این دسته پیش آمده , به مسائلی اشاره میشود که اطلاع بر آنها در این دوره تاریخ ایران بسیار جالب و مورد توجه خواهد بود به ویژه اینکه دنسترویل به خاطر برخورد با قوای میرزا کوچک خان در منجیل و رشت و دوره اقامت اجباری در همدان و قزوین , مطالبی را عنوان میکند که دانستن آنها برای آشنایی بیشتر به حوادث مناطق غرب و شمال ایران در خلال سالهای آخر جنگ جهانی اول بسیار مفید می باشد .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امپریالیزم انگلیس در ایران و قفقاز 1917 - 1918 ؛ یاداشتهای ژنرال ماژور - دنسترویل

  • ناشر: منوچهری
  • کد کتاب: 100385 - 102/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ماژور دنسترویل, حسین انصاری, تاریخ سیاسی ایران, ایران و انگلیس, روابط خارجی ایران, قاجار, قفقاز, کتاب امپریالیزم انگلیس در ایران و قفقاز ۱۹۱۷ - ۱۹۱۸