منو
سبد خرید

امپراتوری اشکانی و اسناد و منابع آن

امپراتوری اشکانی و اسناد و منابع آن
موجود نمی باشد
امپراتوری اشکانی و اسناد و منابع آن
0 ریال
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • مدل: 92995 - 105/2
  • وزن: 1.20kg
  • UPC: 45

امپراتوری اشکانی و اسناد و منابع آن

نویسنده: یوزف ویزهوفر
مترجم: فرید جواهرکلام,هوشنگ صادقی

ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 856
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

مجموعه مقالات درباره امپراتوری اشکانی، ترجمه شده از زبانهای آلمانی و انگلیسی

 دوران فرمانروایی پارتیان برخاسته از دودمان «ارشک» اهمیت بسیاری برای تاریخ خاور نزدیک در عهد باستان دارد که بررسی و بازنمایی آن تا امروز همچون فرزند ناتنی پژوهش باقی‌مانده‌است. این شاهنشاهی به‌عنوان هماورد بزرگ خاوری حکومت‌های هلنیستی و امپراتوری روم، دربرگیرنده قلمروی به‌شمار می‌رفت که از آسیای مرکزی تا خلیج فارس و از هند تا فرات گسترده بود. 

آیا پارتیان صرفا قومی بازتاب دهنده رسوم هلنیستی در تاریخ ایران بودند یا نوآورانی بی همتا که با پدیدآوردن هنر و ساختاری شرقی و غربی گام در راهی نو در تاریخ گذاشتند؟پاسخ این پرسش و بسیاری سوالات دیگر را در کتاب امروز خواهید خواند. دوران فرمانروایی پارتیان برخاسته از دودمان «ارشک» اهمیت بسیاری برای تاریخ خاور نزدیک در عهد باستان دارد. این شاهنشاهی به‌عنوان هماورد بزرگ خاوری حکومت‌های هلنیستی و امپراتوری روم، دربرگیرنده قلمروی به‌شمار می‌رفت که از آسیای مرکزی تا خلیج فارس و از هند تا فرات گسترده بود.

این کتاب برآیند همایش متشکل از پژوهشگران و متخصصان با هدف بازنگری تاریخ و فرهنگ پارت در اوتین-آلمان است که به ایجاد دیدگاه‌های جدیدی برای تاریخ دوره اشکانی کمک می‌کند. همچنین به‌دلیل گردآوری مجموعه آگاهی‌های مربوط به اشکانیان و بازگویی برداشت‌های مطرح پژوهشگران درباره تاریخ و فرهنگ این دوره، برخی دیدگاه‌های متضاد و حتی گاه نامتعارف در کتاب بازتاب دارد.این کتاب برپایه نتیجه‌ های به‌ دست آمده در پژوهش‌ های هخامنشیان تدوین شده و به ایجاد دیدگاه‌ های جدیدی برای تاریخ دوره اشکانی کمک می‌کند. همچنین به‌دلیل گردآوری مجموعه آگاهی‌ های مربوط به اشکانیان و بازگویی برداشت‌ های مطرح پژوهشگران درباره تاریخ و فرهنگ این دوره، نوشته شده که برخی دیدگاه‌ های متضاد و حتی گاه نامتعارف در کتاب بازتاب دارد.

فهرست

 اسناد باستان‌شناختی درباره امپراتوری اشکانیان
اسناد (نوشتاری) از ایران و میان‌رودان
نوشته‌های یونانی و رومیِ باخترزمین
نوشته‌های ارمنی و چینی
شواهد سکه‌شناختی اشکانیان و هند و پارتیان
مدارکی راجع به بخش‌های امپراتوری و شهرهای اشکانی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
بد خوب