امپراتریس و ندیمه اش

امپراتریس و ندیمه اش

نویسنده: رونالد هینگلی
مترجم: میترا معتضد , خسرو معتضد
ناشر: گلریز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 500
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1379 ~ 1376 - دوره چاپ: 2 - 1 

کیفیت : عالی
 


مروری بر کتاب

مصور

سقوط خاندان رومانف و از میان رفتن دولت نیرومند و ابرقدرت تزاری روسیه در سال 1917برابر 1296خورشیدی در ایران مثل انفجار تندر و درخشیدن آذرخش غریوآسا و تکان دهنده بود...

صعود خاندان رومانوف به قدرت از زمان ازدواج آناستازیا زاخارینا با ایوان چهارم آغاز شد. وی دختر فردی به نام رومان زاخارین یوریف بود که بعداً نام خاندان رومانوف از وی گرفته شد.

بعد از مرگ ایوان، پسر کوچک وی فیودور به سلطنت رسید. با مرگ فیودور بدون فرزند، سلسله روریک منقرض شده و برادر همسر وی بوریس گودونوف به سلطنت رسید که در دوران سلطنت‌اش، سعی به از میان بردن افراد خانواده رومانوف داشت.

بعد از مرگ بوریس گودونوف در سال ۱۶۰۵، روسیه وارد دوران هرج و مرج شد و برای چند سال با شورش‌ها و مدعیان تاج و تخت مختلفی روبرو بود. در نهایت در سال ۱۶۱۳ به تصمیم مجلس اشراف روسیه، سلطنت به میخائیل، نوه برادر آناستازیا که در آن زمان ۱۶ ساله بود، سپرده شد. به این ترتیب میخائیل به عنوان اولین تزار روسیه از خاندان رومانوف به سلطنت رسید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امپراتریس و ندیمه اش

  • ناشر: گلریز
  • کد کتاب: 90386 - 82/5
  • موجودی: در انبار
  • 350,000ریال

برچسب ها: رونالد هینگلی, میترا معتضد, خسرو معتضد, داستان های تاریخی, رمان تاریخی, تزار, روسیه, تاریخ روسیه, انقلاب روسیه, رومانوف, کتاب امپراتریس و ندیمه اش, شب های سن پترزبورگ