کتاب امریکائی آرام فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات خوارزمی

آمریکائی آرام

نویسنده: گراهام گرین
مترجم: عزت الله فولادوند
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 260
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1375 ~ 1370 - دوره چاپ: 2 ~ 1

کیفیت : عالی ~ درحد نو


مروری بر کتاب

پس از چند سال ، نبرد بی امان و خانمانسوز ، کشور ویتنام که در کنترل ارتش فرانسه قرار داشت به دو نیمه شمالی و جنوبی تقسیم شد. در نیمه شمالی انقلابیون ویت کنگ که زیر فرمان رهبر روحانی و معنوی خود هوشی مین مبارزه می کردند، کنترل کشور را در دست گرفتند و به پیاده کردن بر نامه های سوسیالیستی در بخش کشاورزی پرداختند .

هم زمان با این سوسیالیزه کردن بخش کشاورزی، سازماندهی دهقانان و روستاییان انقلابی برای حمله نهایی به ویتنام جنوبی و متحد کردن و یکپارچه کردن دوباره کشور در دستور کار کمیسرهای ارتش آزاد بخش ویتنام قرار داشت.

استعمارگران فرانسه نیز در نیمه جنوبی کشور حضوری همه جانبه داشتند و به مدد ارتش منسجم و مدرن فرانسه و با کمک مزدوران آموزش دیده ویتنامی با چنگ و دندان از حقوق اقتصادی و منافع استعماری خود ، دفاع می کردند. در این میان در افق آینده سیاسی ویتنام،خورشید یک قدرت خارجی دیگر در حال طلوع بود که بیش از انقلابیون جان بر کف ویت کنگ شمالی اسباب نگرانی اشغالگران فرانسه را فراهم کرده بود .
این ابر قدرت خارجی که اسبش را برای غارت ملل مختلف و به بردگی گرفتن آنان زین کرده نه استعمار پیرو مکار انگلستان که ایالت متحده آمریکاست..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امریکائی آرام

  • ناشر: خوارزمی
  • کد کتاب: 85812 - 63/3
  • موجودی: در انبار
  • 300,000ریال
  • 240,000ریال

برچسب ها: گراهام گرین, عزت الله فولادوند, داستان های انگلیسی, جنگ ویتنام, داستان های کلاسیک, آمریکایی آرام, کتاب امریکائی آرام