کتاب امثال قرآن ؛ فصلی از تاریخ قرآن کریم  فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب اسلام انتشارات بنیاد قرآن

امثال قرآن

نویسنده: علی اصغر حکمت
ناشر: بنیاد قرآن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 352
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1361 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

فصلی از تاریخ قرآن کریم

چکیده امثال وحکم هر ملتی نشانگر غنای فرهنگی آن است وبررسی آن می تواند به شناخت شاخصه‌های فرهنگی آن ملت کمک شایانی کند. از آنجا که امثال وحکم رایج در هر قومی دارای اهداف اخلاقی و تربیتی می‌باشد، امثال وحکم در قرآن نیز حاوی آموزه‌های اخلاقی و پندهای فردی و اجتماعی است و به دلیل مشخصه‌های خاص خود، بسیار تأثیرگذارتر از کلام عادی عمل می‌کند؛ لذا بخش قابل توجهی از آیات قرآن به امثال قرآنی اختصاص یافته است.

در این مقاله برآنیم تا با بررسی یکی از جنبه های اعجاز در قرآن یعنی امثال قرآنی، اولا به شناخت بیشتر این دسته از آیات و هدف از نزول آنها کمک کنیم و ثانیاً با روشن‌تر کردن افقی از آفاق این کلام الهی، جلوه‌ای دیگر از جلوه‌های هنر زیبا شناسی در قرآن را به نمایش بگذاریم.

این مقاله برای روشن تر شدن موضوع امثال در قرآن ابتدا به بررسی تاریخ مطالعه امثال، معنای مَثَل در لفظ و اصطلاح، خصائص مَثَل ملی و سپس به بررسی امثال قرآنی، تفاوت بین آنها و مَثَل‌های ملی وخصایص مَثَل‌های قرآنی و موضوعات امثال در قرآن می‌پردازد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امثال قرآن ؛ فصلی از تاریخ قرآن کریم

  • ناشر: بنیاد قرآن
  • کد کتاب: 97147 - 201/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: علی اصغر حکمت, قرآن, تاریخ قرآن, داستان های قرآن, تمثیل, امثال و مثل, کتاب امثال قرآن ؛ فصلی از تاریخ قرآن کریم

google-site-verification: google3f7c2c2bf3754fb6.html