كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
امثال القرآن

امثال القرآن

نویسنده: اسمعیل اسمعیلی
ناشر: اسوه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 741
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1368 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب 

بحث از امثال القرآن از جمله مباحثی است که از دیرباز تاکنون مورد توجه بسیاری از علماء و دانشمندان قرار گرفته است .تمام تفاسیر شیعی و سنی- و به خاطر طبیعت بحث از تفسیر قرآن- به هنگام رسیدن به آیات تمثیلی قرآن کریم تأملی درخور و شایسته از خود نشان داده اند. 
نه تنها در تفاسیر بلکه در کتابهایی که مستقلاً در این باره به رشته تحریر درآمده، کارشناسان علوم دینی با نگاهی خاص به این امثال حکیمانه نگریسته اند و هر یک از آنها در این دریای ژرف و عمیق معانی و اندیشه ها غوطه ور گشته و به تناسب تلاش و استعداد خود مرواریدهای ناب حکمت و هدایت را برای خود و دوستداران حقیقت به ارمغان آورده اند که البته بسیاری از حرفهای نگفته و اسرار پنهان این کتاب الهی همچنان باقی است!

و اما آنچه که هم اینک درصدد انجامش هستیم، آن است که اولاً امثال قرآن کریم را نه به ترتیب سور قرآن و از ابتدا تا به انتها که مفسرین غالباً به آن پرداخته اند- بلکه از جهت انواع مختلف آن به موضوعات گوناگون تقسیم کرده و سپس توضیحاتی در خور و شایسته از آن ارائه دهیم. که البته این، بخشی از کار است و قسمت عمده بحث؛ تطابق میان آیات وحی و ضرب المثلهای فارسی است که جای آن در زمینه نثر- و نه نظم- به شدت احساس می شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امثال القرآن

  • ناشر: اسوه
  • کد کتاب: 82120 - 106/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: اسمعیل اسمعیلی, فرهنگ قرآن, تمثیل, امثال الحکم, تاریخ قرآن, داستان های قرآن, ادبیات قرآنی, کتاب امثال القرآن