دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

امت و امامت

امت و امامت

نویسنده: علی شریعتی
ناشر : حسینیه ارشاد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 220
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 _ 1348

 کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

«امت و امامت» نوشتاری از دکتر علی شریعتی است. وی از رهگذر این گفتار که به بررسی جامعه شناختی اصل امامت شیعی می پردازد، نظام سیاسی و حکومتی ایده آل خود و نوع تعامل جامعه ی اسلامی (امت) را با حاکم اسلامی (امام) بررسی می کند. در این گفتار که هنوز پس از سی و چند سال تازه و امروزی است به نقد و تخطئه ی دموکراسی غربی پرداخته می شود و این نظام سیاسی حاصل سودجویی های تجار اروپایی و استعمارگران معرفی می شود.

گفتار « انتظار مذهب اعتراض » نیز در سال ۰۵ در حسینیه ارشاد ایراد شده است که در آن ضمن بررسی تفسیر تعالی بخش و تفسیر منحط کننده ی انتظار، به بررسی نظام سیاسی مطلوب در زمان غیبت امام مهدی (عج) پرداخته می شود که همان ولایت فقیهی است که توسط خبرگان منتخب مردم برگزیده می شود و مأمور است تا حکومت را برای تعالی بخشیدن جامعه بر اساس مکتب ـ و نه طبق خواسته ها و امیال مردم ـ رهبری کند.

متن کامل نوشتار امت و امامت به همت سایت خبری تحلیلی هزارسنگر روی شبکه اینترنت قرار گرفته است و بخشی از متن گفتار انتظار مذهب اعتراض که مرتبط با بحث حکومت اسلامی است نیز توسط خبرگزاری برنا منتشر شده است، که به جهت نگاه ویژه ی ایشان به بررسی جامعه شناختی حکومت اسلامی و رابطه امت و امامت در قالب جزوه توسط تریبون مستضعفین تدوین و منتشر شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات