امان از دست بچه ها

امان از دست بچه ها

نویسنده: سیمور ریت
مترجم: مهدی قراچه داغی
ناشر: البرز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 202
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

رقابت و چشم و همچشمی در کودکان

رقابت و حسادت موضوعاتی است که در خود محیط خانواده بین خواهر و برادرها نیز اتفاق می‌افتد. این موضوعات ممکن است در محیط مدرسه نیز دیده شود و اگر این موارد به صورت اتفاقی به‌وجود آمد، باید خانواده با کودک همدلی کرده و به او بفهماند که حرف او را درک کرده‌ است، اما والدین دقت داشته باشند که بیشتر از حد به موضوع توجه نکنند و این مطلب را در نظر داشته باشند که این حس، دریافت خود کودک است.

توجه معلم به یک شاگرد دیگر یا حسی مبنی بر اینکه معلم دانش آموزی را بیشتر دوست دارد، از جمله احساساتی است که کودکانی که اعتماد به نفس پائین دارند، آن را بیشتر بیان می‌کنند.

شکایت این دسته از دانش‌آموزان، نوع نگاه و شناخت کودک در این موارد دخیل است همچنین ساختار ژنتیک و شرایط محیطی نیز می‌تواند در اعتماد به نفس پائین کودک و دید منفی به همه چیز مؤثر باشد.

اگر شکایت کودک از این موارد رو به افزایش باشد، باید درمان شناختی برای کودک انجام شود. چشم و هم‌ چشمی کودکان در مدرسه نسبت به وسائل و نوشت‌افزار یکدیگر از عواملی است که والدین باید به کودک آموزش دهند که بسته به توان مالی خود وسایل وی را تهیه کرده‌اند و هر کسی با توجه به شرایط خانوادگی خود خرید می‌کند.

باید به کودک گفت که داشته‌های او را نیز دیگر کودکان ندارند و کودک را با شرایط تطبیق دهند و خود را به آب و آتش نزنند تا وسایل مورد دلخواه کودک را تأمین کنند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امان از دست بچه ها

  • ناشر: البرز
  • کد کتاب: 87162 - 45/3
  • موجودی: در انبار
  • 100,000ریال

برچسب ها: سیمور ریت, مهدی قراچه داغی, روانشناسی اجتماعی, روانشناسی کودک, روانشناسی کودک و نوجوان, حسادت, کتاب امان از دست بچه ها