كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
امام حسین و ایران

امام حسین (ع) و ایران

نویسنده: کورت فریشلر
مترجم: ذبیح الله منصوری
ناشر: بدرقه جاویدان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 565
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1384 ~ 1380 - دوره چاپ : 4 ~ 3

 

مروری بر کتاب

کورت فریشلر آلمانی در مورد امام حسین‌، کتاب «امام حسین و ایرانیان‌» را نوشته است‌. فریشلر در این کتاب به حضور نماینده امام در ایران «شهر ری‌» و آشنایی کم و بیش امام حسین به زبان فارسی و علاقه متقابل امام و ایرانیان‌، و حرکت امام حسین از مکه به کربلا و فعالیت مسلم بن عقیل در کوفه و حادثه کربلا و اوضاع ایران و تأثیر خون حسین و نفرین زینب (س) در سقوط اموی اشاره نموده است‌.

کورت فریشلر طرفداری کارگر ایرانی در کوفه به نام عباس بذائی (اردبیلی‌) از مسلم بن عقیل و کشته شدن او توسط سربازان محمد ابن اشعث را ذکر نموده است.

....در عاشورا جنگ تن به تن از بامداد تا ظهر ادامه داشت و تو گویی قضا و قدر تعمد داشت که آن روز، جنگ به آن شکل ادامه پیدا کند... که تا آخرین لحظه ناظر صحنه‌های از خود گذشتگی سربازان حسین و خود او بشوند و حتی اندکی از آن فاجعه‌ها از نظرشان محو نگردد...

 

فهرست

نماینده امام در ایران
بردن سر طرفداران حسین (ع) به مکه
امام حسین(ع) در مکه
مسلم بن عقیل
بیعت گرفتن برای امام
اولین کسی که در اسلام کتاب نوشت
و....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

امام حسین و ایران

  • 900,000ریال
  • 730,000ریال

برچسب ها: امام حسین(ع), کورت فریشلر, ذبیح الله منصوری, تاریخ اسلام, داستان های مذهبی, داستان های تاریخی, کتاب امام حسین (ع) و ایران, امام حسین و ایران