منو
سبد خرید

الگوی پیکره ‌بندی فیلمنامه های موفق

الگوی پیکره ‌بندی فیلمنامه های موفق
درحال حاضر موجود نمی باشد
الگوی پیکره ‌بندی فیلمنامه های موفق
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 11265
  • وزن: 0.20kg
  • SKU: 32719
  • UPC: 25
0 ریال

الگوی پیکره ‌بندی فیلمنامه های موفق

نویسنده: شهرام کهرابی
ناشر: افراز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

بر اساس الگوی گسترش ایده‌ی داستانی

«چطور باید فیلمنامه‌ی پرفروش نوشت؟» این سؤال به‌ظاهر ساده، زیربنای اصلی و هدف نهایی «الگوی گسترش ایده‌ی داستانی» است. بله «نوشتن فیلمنامه‌ی پر‌فروش».

شاید در نگاه اول، کلمه‌ی «پر‌فروش» کمی‌بازاری و سودجویانه به‌نظر برسد ولی اگر به‌دور از پیش‌داوری‌ها دقیق‌تر به تحلیل این قضیه بپردازیم، به نتایج واقعی‌تر و منطقی‌تری خواهیم رسید.

تمام سوء‌تفاهمات و موضع‌گیری‌های بی‌دلیل در برابر این مسأله، ریشه در دیدگاه منسوخی دارد که فقط استفاده از مؤلفه‌های مبتذل و کلیشه‌ای و یا امکانات وسیع و نامحدود استودیوهای فیلم‌سازی را دلیل جذابیت یک فیلم به‌شمار می‌آورد و درنتیجه هر فیلم پر‌فروشی را عوام‌پسند و بی‌ارزش قلمداد می‌کند.

این دیدگاه کسانی است که از دور دستی به آتش دارند و یا چون توانایی تولید فیلمی ‌با ارزش‌های فرهنگی و هنری و در عین حال پرمخاطب را ندارند به این طریق خود را توجیه می‌کنند و یا از تازه‌واردان سردوگرم‌نچشیده‌ای هستند که فکر می‌کنند فیلم خوب و ارزشمند را فقط اندک مخاطبان خاص باید ببینند و جذب انبوه تماشاگر و مخاطب اهمیتی ندارد در‌حالی‌که دست‌اندرکاران و تولید‌کنندگان حرفه‌ای سینما در این مورد نظر کاملاً متفاوتی دارند و ضرورت جذب تماشاگران را عمیقا باور دارند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات