كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
الگوهای معماری هند ؛ فضا و زمان در طرح و تصویر

الگوهای معماری هند ؛ فضا و زمان در طرح و تصویر

نویسنده: جی . اچ . آر . تیلوتسون
مترجم: رمضانعلی روح اللهی
ناشر: موسسه تالیف ، ترجمه و نشر آثار هنری متن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 275
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

این کتاب مشتمل بر هشت فصل دربار مفاهیم معماری هند است. فصول ابتدایی کتاب مستقیما به معماری هند مربوط نمی‌شود، بلکه این موضوع را بررسی می‌کند که چگونه فهم و نمود کلامی و بصری معماری و فضا بر حسب الگوهای مستعمراتی و بومی صورت می‌گیرد. فصل سوم هم یکسره به عهد استعمار بریتانیا می‌پردازد که شامل بررسی بازنمایی بصری‌ این عهد در نقاشی است.

بازنمایی مکان، حرکت و زمان، در هنر بصری و روایی هند باستان موضوع فصل چهارم است و در آن چند مکان بودایی مانند سانجی، آحانتا و ببارهوت مورد بررسی قرار می‌گیرد. بررسی صوری از معماری قدسی هند در سنت هندو موضوع فصل پنجم است. مباحث فصل‌های دیگر از این قرارند: خدایان، حامیان و نقوش: پیکره‌نگاری سنگی در ویجایاناگارا؛ ساخت فضایی و بیان زیبایی‌شناختی در معماری سنتی راجستان و حکایت دو شهر: شهر و خانه در هند امروز.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

الگوهای معماری هند ؛ فضا و زمان در طرح و تصویر

  • 200,000ریال

برچسب ها: جی . اچ . آر . تیلوتسون, رمضانعلی روح اللهی, معماری, معماری هند, کتاب الگوهای معماری هند ؛ فضا و زمان در طرح و تصویر