كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
الکی خوش ها

الکی خوش ها
نویسنده: خسرو شاهانی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 136
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 108139

کمیاب یا دست دوم - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب
شاهانی در روز دهم دی ماه 1308 در نیشابور به دنیا آمد. تحصیلات خود را در مشهد و شهرستان‌های خراسان به پایان رساند و از سال 1334 کار مطبوعاتی خود را در روزنامه خراسان چاپ مشهد آغاز کرد. او در این روزنامه علاوه بر نوشتن داستان های کوتاه طنز آمیز، هفته‌ای شش روز به مدت سه سال ستونی به نام "شوخی و خنده" را می‌نوشت. در 1336 به دعوت صادق بهداد مدیر روزنامه جهان به تهران آمد و ستون "از هر دری سخنی" را در آن روزنامه به کار انداخت که به بررسی شرایط و مسائل روز می‌پرداخت.

 

از شاهانی تاکنون بیش از نوزده مجموعه طنز به چاپ رسیده است. پس از انقلاب، آثار طنزآمیز او علاوه بر آتیه، در نشریات گل آقا و در مجله جدول کنکاش زیر عنوان "گل گشت" نیز به چاپ رسیده است. داستان‌‌های خسروشاهانی در اتحاد جماهیر شوروی سابق و کشورهای اردوگاه شرق بارها و بارها چاپ شده است. از سال 1346 چاپ آثار وی در ارمنستان و دیگر جمهوری های شوروی سابق و مسکو توسط جهانگیر درّی استاد کرسی ادبیات فارسی دانشگاه مسکو در تیراژهای پنجاه هزارف صدهزار و چهارصدهزار در مجلات ستاره سرخ، جوانان شوروی و آسیا و آفریقای امروز به چاپ رسیده است.

 

فهرست
الکی خوش ها
مرد خدا
تاکسی فامیلی
کمدی انسانی
سیاحتنامه
کولر گازی
جلال آباد
حاجی فیروز
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

الکی خوش ها

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 108139 - 35/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: خسرو شاهانی, داستان های کوتاه فارسی, داستان های طنز