دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

الموت ؛ زندگی پرماجرای حسن صباح

الموت ؛ زندگی پرماجرای حسن صباح
الموت ؛ زندگی پرماجرای حسن صباح
-19 %
الموت ؛ زندگی پرماجرای حسن صباح
الموت ؛ زندگی پرماجرای حسن صباح
الموت ؛ زندگی پرماجرای حسن صباح
  • موجودی: موجود
  • مدل: 154362 - 26/1
  • وزن: 1.00kg
1,180,000 ریال
1,450,000 ریال

الموت

نویسنده: ولادیمیر بارتول
مترجم: محمد مجلسی
ناشر: دنیای نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 472
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1374 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

زندگی پرماجرای حسن صباح

حسن صباح رهبر شیعیان اسماعیلی نزاری و بنیانگذار دولت اسماعیلیان در میانه قرن پنجم هجری مصادف با ۱۰۵۰ میلادی بود. او پس از فعالیت‌های بسیار برای تبلیغ مذهب خود، الموت را را برگزید تا اقامتگاه و پناه‌گاهی برای اسماعیلیان در برابر حکومت سلجوقی باشد. او بلاخره پس از مرگ المستنصربالله، خلیفه فاطمی ارتباطش را با فاطمیون قطع کرد و حکومت اسماعیلیه را بنا نهاد و سرانجام توانست امپراطوری سلجوقی ایران را هم نابود کند.  کتاب الموت سرگذشت مفصل حسن‌ صباح و پیروان جان‌فدایش در قلعه الموت را روایت کرده است.

شاهکار ولادیمیر بارتول سال‌های طولانی از نگاه شیفتگان آثار برجسته ادبی جهان پنهان مانده بود و دنیای غرب از آن هیچ‌گونه شناختی نداشت، بارتول خوانندگانش را در این کتاب به ایران قرن یازدهم میلادی می‌برد، او از مردان جسوری سخن می‌گوید که هرگز از مرگ نمی‌هراسند، از زنان زیبا و افسونگر صحبت می‌کند و سرانجام به‌شرح چگونگی زندگی و ماجراهای مردی می‌پردازد که تاریخ او را به‌نام پیرمرد کوهستان می‌شناسد.

ولادیمیر بارتول با نگارش کتاب الموت نه‌تنها یک رُمان تاریخی و هیجان‌انگیز را به رشته تحریر در آورده است، بلکه نوعی تشکیلات دیکتاتوری متعلّق به گذشته‌ای دور را به‌گونه‌ای آموزنده توصیف نموده و آن‌را با مهارت استادانه‌ای در برابر چشمان خوانندگانش به‌نمایش گذاشته است.

بارتول با نوشتن این رُمان که مدت زمان کوتاهی قبل از آغاز جنگ دوم جهانی منتشر شد در برابر دیکتاتورهای زمان خود نظیر موسولینی، هیتلر و استالین شورید و بر ضد این آدم‌کشان به مبارزه برخاست. بنابراین هدف او از نگارش الموت بیش از همه این‌بود که برای خوانندگان این اثر روشن کند که نظام‌های فاشیستی، نازیستی و کمونیستی آن‌زمان، همگی دارای صفتی مشترک بوده‌اند که همانا دیکتاتوری‌بودن آنهاست. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات