كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
الفبای علمی مدینه فاضله ؛ جامعه شناسی علمی مدینه فاضله

الفبای علمی مدینه فاضله

نویسنده: پرویز فروردین
ناشر: مولف
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 512
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب 

به ضمیمه کتاب انسان در حد واسط خود و دیگران

تمامی عوارض ناشی از عدن انطباق انسان که در قلمروهای گوناگون تظاهر می کند به علت ناتوانی انسان در انطباق با یک محیط گسترده است و برای حل این مشکل انسان ها می باید در مجموعه ای که شامل یک شهر نسبتا پر جمعیت مرکزی و شهرهای کم جمعیت و کوچک اقماریست زندگی کنند....

موضوع کتاب حاضر، بازخوانی و نقد آرمان‌ شهرهای یاد شده در تاریخ است. این کتاب، در نه فصل تدوین گردیده و نگارنده طی آنها می‌کوشد آرمان شهرها و مدینه‌های فاضله نام برده شده در تاریخ را بررسی کند. نخستین فصل کتاب به بررسی ارتباط اندیشه و سیاست و لزوم پرداختن به اندیشه سیاسی و همچنین چیستی آرمانشهر اختصاص دارد. فصل دوم با عنوان «شهر حکمت» مشتمل بر شرح و بسط مدینه فاضله افلاطون است. در فصل سوم با عنوان «شهر خدا» مدینه فاضله سنت اگوستین شرح داده شده است. در فصل‌های چهارم و پنجم، به تفصیل طراحی هندسی مدینه فاضله فارابی و سنت توماس بررسی شده و شرح و بسط آرمان‌شهر فرانسیس بیکن، در نقش پیامبر علم جدید در فصل ششم آمده است.

در فصل هفتم تلاش شده تصویری از آرمان‌شهر توماس کامپانلا ارائه شود. فصل هشتم با عنوان «شهر تعاون» به معرفی آرمان‌شهر شارل فوریه که تحت عنوان «فالانستر» طراحی شده اختصاص یافته و آخرین فصل کتاب نیز مشتمل بر نقد نظام سیاسی و شهری آرمان‌شهر اتین‌کابه است."

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

الفبای علمی مدینه فاضله ؛ جامعه شناسی علمی مدینه فاضله

  • ناشر: مولف
  • کد کتاب: 102483 - 102/7
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال

برچسب ها: پرویز فروردین, جامعه شناسی فلسفی, فلسفه اجتماعی, تکامل, جامعه شناسی روانی, شهرنشینی, شهر نشینی, مدینه فاضله, کتاب الفبای علمی مدینه فاضله