كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
الفبای بهداشت روان کودک

الفبای بهداشت روان کودک

نویسنده: نهضت فرنودی
ناشر: آشیانه کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

روانشناس اگر نقش نجات غریقی را بازی کند که در کنار رودخانه ای نشسته و منتظر غریقی است که از مسیر رودخانه عبور کند و روانشناس برای نجات او به رودخانه بپرد و سپس با تنفس مصنوعی او را به زندگی عادی برگرداند، می تواند از شغل خود احساس رضامندی کند، ولی هرگز نباید خود را متخصصی ژرف اندیش قلمداد کند که حتی به این فکر نیفتاده که این افراد چرا به رودخانه می افتند!

۲۸ سال است که به عنوان روانشناس و روان درمانگر در اتاقی دربسته، به انسانهائی گوش می دهم که از مشکلی در زندگی به تنگ آمده اند و گرفتار اضطراب، افسردگی، وسواس، روابط معیوب و دشواریهای ارتباطی در زندگی شغلی و خانوادگی اند. به قول استادی از دانشگاه شیکاگو، روانشناس اگر نقش نجات غریقی را بازی کند که در کنار رودخانه ای نشسته و منتظر غریقی است که از مسیر رودخانه عبور کند و روانشناس برای نجات او به رودخانه بپرد و سپس با تنفس مصنوعی او را به زندگی عادی برگرداند، می تواند از شغل خود احساس رضامندی کند، ولی هرگز نباید خود را متخصصی ژرف اندیش قلمداد کند که حتی به این فکر نیفتاده که این افراد چرا به رودخانه می افتند! فقط روانشناسی که به علت و خاستگاه روان نژندیهای بشری می اندیشد و جلوتر از یک قدمی حرفه ای خود را می بیند، به این فکر خواهد افتاد که مسیر رودخانه را دنبال کند و ببیند که آیا پلی شکسته، حاشیه ای لغزنده شده و یا گروهی شریر این قربانیان را به میان آب می افکنند؟ و سپس به فکر چاره ای در آن زمینه می افتد...»
 
این مطالب قسمتی از پیشگفتار نویسنده کتاب است. مباحث و راهنماییهای عملی این کتاب که از روی ۶ نوارکاست اصلی پیاده شده است، حاصل تجربیات نویسنده و همچنین تئوریهای مشهور روانشناسان دنیا می باشد و شخصیت پیچیده کودکان و نوجوانان را مورد تجزیه تحلیل قرار داده است.

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

الفبای بهداشت روان کودک

  • 100,000ریال

برچسب ها: نهضت فرنودی, روانشناسی کودک, بهداشت روانی, کتاب الفبای بهداشت روان کودک