منو
سبد خرید

الحوار بین الحضارات فی الکتاب و السنه

الحوار بین الحضارات فی الکتاب و السنه
-16 %
الحوار بین الحضارات فی الکتاب و السنه
  • موجودی: موجود
  • مدل: 42764 - 76/5
  • وزن: 0.40kg
235,000 ریال
280,000 ریال

الحوار بین الحضارات فی الکتاب و السنه

نویسنده: محمد الریشهری
ناشر: دارالحدیث
زبان کتاب: عربی
تعداد صفحه: 216
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

گفتگوی تمدنها در قرآن و حدیث

الحمدلل'ه رب' العالمین والصلاه والسلام على عبده المصطفى محمد و آله الطاهرین .سال گفتگوى تمدن ها سال ۲۰۰۱ میلادى سال گفتگوى تمدن هاست که نامگذارى آن ، بنا بر پیشنهاد ریاست محترم جمهورى اسلامى ایران و موافقت سازمان ملل متحد ، انجام گرفت .این نامگذارى ، روشن مى کند که هدف و شیوه گفتگوى تمدن ها ، یکى از مباحث جدی در فرهنگ قرن بیستم به شمار مى آید؛ بویژه آن که چنین نامگذارى اى پیشنهاد نظامى است که ریشه هاى آن از انقلاب فرهنگى ژرفى به نام اسلام ، مایه مى گیرد . از این رو ، تبیین دیدگاه اسلام درباره گفتگوى تمدن ها ، موضوع مهمی براى کسانى است که به این رویکرد فرهنگى قرن ، توجیه کرده ، به آن مى اندیشند .

این کتاب ، هفتمین مجلد مستقل از «موسوعه میزان الحکمه» است که براىپاسخگویى به این نیاز تازه ، تقدیم خوانندگان مى گردد و امید است در راستاى تبیین پیشنهاد سازنده اى که ریاست محترم جمهورى اسلامى ایران جناب آقاى سید محمد خاتمى ارائه کردند ، سودمند باشد و در گشودن گره کار ، مؤثر واقع گردد و در تقویت بنیان هاى انسجام و سازگارى جهانى و بویژه جهان اسلام ، مفید باشد . بدان امید که جهان ، از راهنمایى هاى زندگى بخش اسلام ، در جهت حرکت به سوى تمدن برتر ، الهام بگیرد .

سپاس و تقدیر خود را به تمام برادران بزرگوارى تقدیم مى دارم که در «مرکز تحقیقات دار الحدیث» فعالیت مى کنند و در تألیف ، تحقیق و تدوین این اثر ارزشمند ، ما را یارى دادند؛ بویژه برادر فاضل و محقق عزیز حجه الاسلام والمسلمین رضا برنجکار که بیشترین سنگینى این کار ، بر دوش وى بود . خداوند ، در هر دو سراى ، پاداش خیر دهد !

محمد محمدى رى شهرى

۹ ربیع الأول ۱۴۲۱

۲۳ خرداد ۱۳۷۹

۱۲ ژوئن ۲۰۰۰

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات