کتاب اقتصاد کلان ؛ نظریه ها و سیاست های اقتصادی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب مدیریت - اقتصاد و بازرگانی انتشارات نشر نی

اقتصاد کلان ؛ نظریه ها و سیاست های اقتصادی

نویسنده: فریدون تفضلی
ناشر: نشر نی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 560
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب  

اقتصاد کلان برانسون از متون درسی اقتصاد کلان در دانشگاه‌های معتبر جهان است. نخستین فصل‌های کتاب در دوره کارشناسی و فصل‌های پایانی آن در دوره کارشناسی ارشد و دکتری تدریس می‌شود. مؤلف در این کتاب ضمن ارائهٔ تازه‌ترین نظریه‌های کلان اقتصادی، توابع جمعی و کلی را بر مبنای اصول اساسی اقتصاد خرد ارائه کرده است و به این‌ترتیب علاوه بر آشناساختن دانشجویان با ارتباط توابع کلان اقتصادی با رفتارهای مشاهده شده فردی، مرز تخیلی میان اقتصاد خرد و کلان را که در بسیاری از متون اقتصاد کلان تصویر می‌شود نیز از میان برداشته است. وی همچنین با ارائه موازی دو روش توصیفی و ریاضی مباحث اقتصاد کلان، درک موضوعات را برای دانشجویان با هر میزان از دانش ریاضی یا اقتصادی آسان ساخته است.

کتاب حاضر مجموعهٔ تکمیل‌شده از رشته سخنرانی‌هایی است که مؤلف در دانشگاه در رشتهٔ اقتصاد ایراد کرده است. مؤلف سعی کرده است نظریه‌های اقتصاد کلان را به زبانی ساده و با استفاده از روش‌های توصیفی، هندسی و ریاضی برای دانشجویان و علاقه‌مندان رشتهٔ اقتصاد بیان کند، از دو بعد اقتصاد دستوری و اقتصاد اثباتی مباحث اقتصاد کلان را ارائه و مهم‌ترین نظریه‌های اقتصادی را شرح دهد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اقتصاد کلان ؛ نظریه ها و سیاست های اقتصادی

  • ناشر: نشر نی
  • کد کتاب: 88141 - 46/6
  • موجودی: در انبار
  • 180,000ریال

برچسب ها: فریدون تفضلی, اقتصاد کلان, اقتصاد جهانی, اقتصاد, کتاب اقتصاد کلان ؛ نظریه ها و سیاست های اقتصادی