كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اقتصاد و جایزه نوبل 2013 - 1969

اقتصاد و جایزه نوبل 2013 - 1969

نویسنده: علی بخشی
ناشر: حریر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 726
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1

کیفیت :  صفحات کتاب کمی تابدار بوده و دارای رد آبخوردگی می باشند.


مروری بر کتاب

مصور

جایزه یادبود نوبل در اقتصاد (به سوئدی: Sveriges riksbanks pris i ekonomisk vetenskap till Alfred Nobels minne) هر ساله توسط بانک مرکزی سوئد به محققان در زمینه اقتصاد اعطا می‌شود.

این یکی از شش جایزه نوبل است که در سال ۱۸۹۵ توسط آلفرد نوبل برای مشارکت‌های برجسته در زمینه‌های فیزیک، شیمی، ادبیات، صلح و فیزیولوژی یا پزشکی اهدا می‌شود. البته جایزه نوبل اقتصاد، جایزه‌ای است که به یاد آلفرد نوبل توسط بانک مرکزی سوئد به اقتصاددانان اعطا شده و به بیان دقیق و رسمی جزء جوایز رسمی نوبل محسوب نمی‌شود.

این جایزه توسط بنیاد نوبل اداره می‌شود و توسط یک کمیته که متشکل از پنج عضو منتخب آکادمی علوم سلطنتی سوئد هستند به برندگان اعطا می‌شود. این جایزه از سال ۱۹۶۸ هر ساله به محققان در زمینه اقتصاد اعطا می‌شود. برای نخستین بار این جایزه در سال ۱۹۶۹ به یان تینبرگن از هلند و راگنار فریش از نروژ اهدا شد...

هر جایزه شامل یک مدال، یک دیپلم افتخار و جایزه نقدی است که در طول سال‌های مختلف مقدار آن متفاوت بوده‌است. در سال ۱۹۶۹، مقدار جایزه یان تینبرگن و رنجر فریچ به‌طور مشترک، ۳۷۵٫۰۰۰ کرون بود که ارزشی برابر با ۲،۸۷۱،۰۴۱ کرون در دسامبر ۲۰۰۷ است. این جایزه در سالانه استکهلم در تاریخ ۱۰ دسامبر برابر با سالگرد مرگ نوبل به برندگان اهدا می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اقتصاد و جایزه نوبل 2013 - 1969

  • ناشر: حریر
  • کد کتاب: 109167 - 26/4
  • موجودی: در انبار
  • 650,000ریال
  • 250,000ریال

برچسب ها: علی بخشی, نوبل, جایزه نوبل, جایزه نوبل اقتصاد, اقتصاد, مدیریت اقتصادی, کتاب اقتصاد و جایزه نوبل 2013 - 1969