کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
اقتصاد ما ؛ بررسی مکتب های اقتصادی اسلام ؛ دو جلدی

اقتصاد ما 

نویسنده: آیت الله سیدمحمدباقر صدر
ناشر: اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 829
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1357 ~ 1350 - دوره چاپ: 2 ~ 1 

کمیاب - کیفیت : عالی ~ در حد نو

 

مروری بر کتاب

بررسی مکتب های اقتصادی اسلام 

اقتصاد ما را می توان دو بخش دانست بخش اول مباحث فلسفی و استدلالی آن که غالبا به نقد نظام های اقتصادی مطرح در آن زمان می پردازد و بخش دوم با مقدمه ای که روش تحلیل در قسمت دوم کتاب را مشخص می کند و پس از آن تلاش و کوشش شهید صدر برای یافتن نظامی در آراء فقهی گذشتگان و باضافه آراء فقهی خود ایشان و ایجاد یک مکتب یا نظام اقتصادی با اصول مشخص و معین.

اما باید دانست تفکر فلسفی ایشان در بخش اول کتاب زمینه را برای بحث و جهت گیری در مسایل بعدی آماده می کند و نادیده گرفتن این مباحث موجب درک ناقص قسمت دوم کتاب خواهد شد.

نکته دیگری که حائز اهمیت است اینکه تفکر اقتصادی شهید صدر در اقتصادنا متوقف نمی شود و مقالات و آثار بعدی ایشان که بخشی از آنها در کتاب "اسلام یقود الحیاه" آمده است ناظر به همین صیرورت و عدم توقف در یک نقطه است.

جالب اینجاست که نطفه اغلب بحث هایی که در آن مقالات آمده را می توان در انتقادات و اظهار نظرهای شهید صدر در اقتصادنا یافت. از جهت دیگر تاثیر تفکر فلسفی ایشان در آراء اقتصادیشان غیرقابل انکار است اما در این مجال اندک فرصت پرداختن بدان نیست.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اقتصاد ما ؛ بررسی مکتب های اقتصادی اسلام ؛ دو جلدی

  • ناشر: اسلامی
  • کد کتاب: 101481 - 202/1
  • موجودی: در انبار
  • 750,000ریال
  • 450,000ریال

برچسب ها: آیت الله سیدمحمدباقر صدر, اقتصاد اسلامی, فقه شیعه, اقتصاد, اسلام, کتاب های نایاب, کتاب اقتصاد ما ؛ بررسی مکتب های اقتصادی اسلام