كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اقتصاد سیاسی ایران ؛ از مشروطیت تا سقوط رضاشاه

اقتصاد سیاسی ایران

نویسنده: محمدعلی همایون کاتوزیان
مترجم: محمدرضا نفیسی
ناشر: پاپیروس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 240
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1366

کیفیت : عالی


 

مروری بر کتاب 

از مشروطیت تا سقوط رضاشاه

بررسی مستند و مستدل و کارشناسانه ای از تحولات اقتصاد ایران از اوان مشروطه تا انقلاب اسلامی به موازات گزارشی تاریخی از فراز و نشیب های سیاسی و اجتماعی ایران در این دوران . نویسنده این دوران را به چهار مرحله تقسیم می کند .

نخست دوره ی مشروطه که تحت عنوان دولت و انقلاب بررسی می شود . سپس دوره ی سلطنت رضاشاه که زیر عنوان دولت و ضدانقلاب بدان می پردازد . پس از آن ، بخش فترت ، دموکراسی و دیکتاتوری است درباره ی رویدادهاو اوضاع زمان اشغال ایران در جنگ دوم و دمکراسی متعافب آن که به دیکتاتوری انجامید .

آخرین مرحله دوره ی استبداد نفتی و توسعه ی اقتصادی است که سال های 32 تا 57 را در برمی گیرد و نویسنده استبداد و تظاهر به مدرنیسم را ویژگی آن می شمارد .

علم اقتصاد به خاطر وارداتی بودن نظریه پردازی در ایران از بحران بی هویتی رنج می برد...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اقتصاد سیاسی ایران ؛ از مشروطیت تا سقوط رضاشاه

  • ناشر: پاپیروس
  • کد کتاب: 80102 - 205/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمد علی همایون کاتوزیان, محمد رضا نفیسی, تاریخ اقتصادی ایران, اقتصاد سیاسی, تاریخ سیاسی ایران, قاجار, مشروطه, پهلوی, رضاشاه, کتاب اقتصاد سیاسی ایران