افق قاب قوسین ؛ سروش قدسی یا پرتو قرآن اشعه انوار سبحان

افق قاب قوسین ؛ سروش قدسی یا پرتو قرآن اشعه انوار سبحان

نویسنده: آیت الله میرزاخلیل کمره ای - محمدحسین انوار - حسین عمادزاده
ناشر: سعدی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 147
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1357 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب 

شرح 12سئوال واتیکان و جواب آنها از مرجع عالیقدر ایران

بنام خداوند گردون مدار     خداوند هم مخفی و آشکار


جهان هستی پدیده علم الهی است که ارکان آن بهم مبتنی و مربوط است هیچ یک از اجزای عالم از یکدیگر جدا و مجزا نیستند بقاء هر موجودی از موجودات گذشته سرچشمه گرفته و به موجود دیگری بستگی دارد وهمه از نیستی لباس هستی پوشیده اند.
از مرجع روحانی عالیقدر ایران به پاپ اعظم واتیکان...

در تابستان سال ۱۳۳۰ شمسی، پس از تصویب قانون ملی شدن صنعت نفت، میرزا خلیل در نامه‌ای به محمد مصدق نخست وزیر وقت:حق التالیف کتاب قبله اسلام را به ضمیمه «دعای تائید و بدرقه همت خدمتگزاران این کشور و این آب و خاک» به «دولت معظم شیعه» واگذار نمود.

در سال ۱۳۳۲ شمسی، میرزا خلیل در سفری به شهرهای رشت و بندر انزلی با مشاهده فلس (پولک) ماهیان خاویاری (اوزون برون) در زیر میکروسکوپ، فتوای حلال بودن مصرف این نوع ماهیان را صادر نمود.

در تابستان ۱۳۴۸ شمسی، میرزا خلیل نامه سرگشاده‌ای تحت عنوان «فتح بی‌غرور» به ریچارد نیکسون رئیس جمهور وقت ایالات متحده نگاشت و ضمن تبریک فتح کره ماه و تحقق وعده قرآن، از وی خواست که به شکرانه اینکه این فتح آسمانی در زمان خدمت او انجام پذیرفته‌است، اولا به گرسنگان و آوارگان جهان عموما و ثانیا بخصوص به دو میلیون مسلمان آواره عرب در خاورمیانه که بیست سال است آواره و دربدرند، اجازه دهد بر سر خانه و لانه و آشیانه خود برگردند تا فتح دژ آسمان، فتحی همه جانبه باشد.

در سال ۱۳۵۳ شمسی، نامه‌ای به امضای اسقف اعظم فرانسوا ابومخ دبیر امور غیرمسیحیان واتیکان توسط سفیر واتیکان در تهران و سرپرست کلیساهای کاتولیک ایران، در مسجد فخرالدوله تهران به میرزا خلیل تسلیم شد. در این نامه، دوازده سئوال فلسفی از وی استعلام و استفسار گردیده بود. متن کامل فارسی پرسش‌ها و پاسخ‌ها به صورت نظم در کتابی تحت عنوان «افق قاب قوسین، سروش قدسی» منتشر گردیده‌است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

افق قاب قوسین ؛ سروش قدسی یا پرتو قرآن اشعه انوار سبحان

  • ناشر: سعدی
  • کد کتاب: 90807 - 75/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: آیت الله میرزاخلیل کمره ای, محمدحسین انوار, حسین عمادزاده, فلسفه دینی, اسلام, مسیحیت, کتاب های نایاب, کتاب افق قاب قوسین ؛ سروش قدسی یا پرتو قرآن اشعه انوار سبحان