کتاب افسون زدگی جدید ؛ هویت چهل تکه و تفکر سیار فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات فرزان روز

افسون زدگی جدید ؛ هویت چهل تکه و تفکر سیار

نویسنده: داریوش شایگان
مترجم: فاطمه ولیانی
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 511
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 7


مروری بر کتاب

جهان امروز دستخوش تغییرات شگرف و تحولات بنیادی است. هستی شناسی صلب و سخت گذشته جای به هستی در هم شکسته و فروپاشیده ای داده است که تنها به صورت لمعات حضور و لحظات برق آسای هوشیاری خود را به ما می نمایاند.

سطوح مختلف آگاهی و وجوه متعدد شناخت در علم و فلسفه و روانشناسی با هم برخورد می کنند و نوعی آهنگ ناموزون و چند نوایی ایجاد می کنند. در کنار افسون زدایی دنیای مدرن اینک شاهد ظهور افسون زدگی جدیدی هستیم که دنیای پست مدرن را گویی از نو جادویی کرده است.

به راستی در شرف تکوین انسانی چهل تکیه ای هستیم با تفکری سیار و سیال که دیگر به هویتی خاص تعلق ندارد و مالاً چند هویتی است.کتاب افسون زندگی جدید ،هویت چهل تکه و تفکر سیار سیر و سفری است در دل این آشفتگی و دگرگونی که می کوشد شاید از پس این پراکندگی نظامی منسجم بیاید و در دل این چند گونگی به گونه ای همبستگی متقابل همه جانبه دست یابد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

افسون زدگی جدید ؛ هویت چهل تکه و تفکر سیار

  • ناشر: فرزان روز
  • کد کتاب: 85270 - 46/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: داریوش شایگان, فاطمه ولیانی, فلسفه اجتماعی, مقالات فلسفی, مقالات اجتماعی, جامعه شناسی فرهنگی, فرهنگ اجتماعی, کتاب افسون زدگی جدید ؛ هویت چهل تکه و تفکر سیار