کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
افسانه کبریت های فراموش شده ؛ نگاهی به موزه جهانی کبریت

افسانه کبریت های فراموش شده

نویسنده: خلیل عربین
ناشر: ترانه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 376
اندازه کتاب: رحلی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1394 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

نگاهی به موزه جهانی کبریت

آقای خلیل عربلین از کلکسیونر های بسیار قدیمی ، فعال و پر انرژی است که از سال1348 در شهرستان مشهد با علاقه زیاد نسبت به جمع آوری و نگاهداری کبریت های خارجی و ایرانی  اقدام  نموده ودر این راه بسیار فعال و کوشا بوده و در این مدت طولانی  مجموعه های بسیار عالی و بی نظیری را خریداری و جمع آوری نموده است . ایشان از پیشکسوتان کلکسیونر و استاد کبریت شناس و یک مرجع معتبر می باشند.

مجموعه کبریت های ایشان در منزل شان واقع در فریمان خراسان نگهداری می شود.ایشان متاهل بوده و متولد1328و دارای تحصیلات دیپلمبوده و کارمند باز نشسته می باشند. و زندگی خود را وقف کبریت نموده است و در این راه رنجهای فراوانی را برده است.

کبریت در سال ۱۸۲۷میلادی توسط ”جان واکر”ساخته شد و نخستین نوع کبریتی که در ایران وارد شد نیز کبریت ”بغلی”بود که نسل جدید آن را به نام کبریت ”جیبی” می شناسند. قدیمی ترین کبریت ساخته شده در ایران متعلق به سال ۱۲۸۷ شمسی و قدیمی ترین کبریت ساخته شده در اورپا مربوط به سال ۱۸۵۸ می باشد.

شهر های تبریز ،همدان و اصفهان نخستین شهر هایی بودند که کارخانه های کبریت در آنها ساخته شد.کبریتهای تزار روسیه، کبریتهای پهلوی، کبریتهای تقویم دار ، انواع طرح های گرافیکی و عکسهای چاپ شده بازیگران بر کبریتها از جمله آثار موجود در این موزه می باشد. کوچک ترین کبریت به نمایش گذاشته شده در موزه به ابعاد ۲۱ در ۱۳ میلی متر است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

افسانه کبریت های فراموش شده ؛ نگاهی به موزه جهانی کبریت

  • ناشر: ترانه
  • کد کتاب: 27582
  • موجودی: در انبار
  • 980,000ریال
  • 880,000ریال

برچسب ها: خلیل عربین, کلکسیون, موزه ها, کبریت, کتاب افسانه کبریت های فراموش شده ؛ نگاهی به موزه جهانی کبریت