دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

افسانه ها و مثل ها

افسانه ها و مثل ها

مترجم: مهران محبوبی
ناشر: آبشن
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 128
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

 مصور

پندهایی از کشور چین

حکایت ۳۰ ضرب المثل چینی برای نوجوانان

ضرب‌المثل‌ها و گفته‌های مشهور و لطیفه‌ها و نکات پندآموز ملل گوناگون ماحصل قرن‌ها تجربه‌اندوزی و خرد جمعی مردمان کشورها است که از زبان شاعران و نویسندگان و حکیمان کهن و عامّة مردم بیان شده است. در کتاب حاضر، حکایت 30 ضرب‌المثل چینی از میان هزاران سال تاریخ و ادبیات چین استخراج شده است. این ضرب‌المثل‌ها به طور گسترده در چین امروز رایج هستند. این اثر با هدف پربارکردن دانش نوجوانان دربارة فرهنگ چین تدوین شده است.

در این کتاب حکایات ۳۰ ضرب‌المثل چینی از میان هزاران سال تاریخ و ادبیات چین استخراج شده است که از لحاظ فرهنگی غنی و از جهت محتوا سرگرم‌کننده‌اند و مهم‌تر این‌که هنوز به طور گسترده در چین رایج‌اند. این کتاب فرصتی فراهم می‌آورد تا نوجوانان دانش خود را از فرهنگ چین پربار سازند.

چین، کشور افسانه ها - چین چین یک کشور نیست، بلکه جهانی دیگر است در دل جهانی که ما در نقشه جغرافی می بینیم . اگر حوصله یا وقت چندانی ندارید که ماهها در این کشور سفر کنید می توانید چند هفته یا چند ماهی را دز سفر به این کشور افسانه ای سپری کنید و با حسرت محلهایی که هنوز ندیده اید و کوله باری از خاطرات شیرین این کشور را ترک کنید.

پی گیری جاده ابریشم قایق سواری و کشف رود یانگ تسه از جمله سفرهای موضوعی است که می توان از آن لذت برد. از جمله سفرهای موضوعی است که می توان از آن لذت برد. از کلان شهرهای صنعتی با مراکز خرید عظیم و چهره ای کاملا مدرن گرفته تا زندگی بدوی و ساده در صحرای بکر سین کیانگ، چین سرزمین تنوع وتکثر فرهنگی و جغرافیایی است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات