افسانه های ایتالیایی

افسانه های ایتالیایی

نویسنده: ایتالو کالوینو
مترجم: محسن ابراهیم
ناشر: نیلا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 520
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1379 - دوره چاپ: 2


مروری بر کتاب 

نویسنده در این کتاب به گردآوری افسانه های ایتالیایی پرداخته است. اگر آدمی هستید که دلتان برای داستان های پررنگ و لعاب و دوستداشتنی کودکی تنگ شده است و یا حالا فرزندی دارید که هر شب از شما قصه طلب می کند ، حتما این کتاب را تهیه کنید.
با خرید این کتاب ۱۰۰ داستان کوتاه خواهید داشت که همگی بسیار جذاب هستند و در عین حال نشاندهنده نحوه تفکر و داستانها و افسانه های مردم ایتالیا هستند. البته ما بعضی از داستان ها را با روایتهای خودمان با تغییراتی جزئی شنیده ایم. 

این كتاب دو هدف دارد:
اول ، ارائه انواع افسانه‌های موجود در لهجه‌های ایتالیایی و دوم ، معرفی افسانه‌های نواحی مختلف ایتالیا تا جایی كه به افسانه‌های واقعی مربوط می‌شود یعنی قصه‌های جادویی و حیرت‌انگیزی كه معمولا از پادشاه سرزمین‌های نامشخص صحبت می‌كند تمام انواع نسبتا مهم از یك یا چند نسخه‌ای كه به نظرم جامع‌ترین واضح‌ترین و محلی‌ترین می‌آمد معرفی شده است.

در کتاب به جز این گونه افسانه ها حکایات مذهبی، قصه، افسانه ی حیوانات، داستان های کوتاه اخلاقی و حکایات محلی نیز آمده است. از قصه های محلی مربوط به افراد محل یا آداب و رسوم یا خاطرات تاریخی، بسیار کم استفاده کرده ام. زیرا این زمینه ای بسیار متفاوت از موضوع افسانه هاست. این ها نقل هایی کوتاه و بی قوت است و فاقد مجموعه قصه هایی به زبان مردمی، بلکه به سبکی پر طمطراق و کسل کننده بیان شده است. به هر حال موضوع غیر قابل استفاده ای بود که به درد کار من نمی خورد

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

افسانه های ایتالیایی

  • ناشر: نیلا
  • کد کتاب: 85269 - 205/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ایتالو کالوینو, محسن ابراهیم, افسانه های ایتالیایی, اساطیر ایتالیایی, داستان های ایتالیایی, کتاب افسانه های ایتالیایی