افسانه های آذربایجان

افسانه های آذربایجان 

نويسنده: نورالدین سالمی
ناشر: مینا
زبان كتاب: فارسي
تعداد صفحه: 182
اندازه كتاب: وزیری - سال انتشار: 1365 - دوره چاپ: 1

کیفیت : کمی تابدار است


مروری بر کتاب

مصور - نقاشی

پرداختن به ادبیات، نوشتن داستان و رمان نه تنها تفنن ندارد بلکه برای من از حرفه پزشکی ام مهمتر است. از طرفی من شغل پزشکی را دوست دارم، یعنی علم را دوست دارم. به همین خاطر حرفه ام در جای خودش محفوظ است، ولی آنچه از آن لذت می بردم ادبیات است. ادبیات به زندگی ام و به حرفه ام معنا می دهد. من با این که در مدارس جنوب شهرمان درس خواندم و در دهه پنجاه با ورود به دانشگاه و گذاشتن از سد کنکور با همه سختی ها، تصمیم داشتم سال سوم دانشکده پزشکی را رها کنم و ادبیات بخوانم.

روزي روزگاري مردي بود به نام حاجي صياد و يك دوستي داشت كه ملا بود . ملا معلم دختر حاجي صياد هم بود . حاجي صياد مي خواست به مكه برود وزن و پسر را هم با خود مي برد . ملا تو جلد حاجي رفته بود كه مبادا پري را هم ببري كه از درس و مشق عقب خواهد ماند .

حاجي صياد در جست وجوي كسي بود كه دخترش را به دست او بسپارد و با دل قرص به مكه برود و عاقبت آمد پيش ملا كه با او مشورت ومصلحتي بكند .
ملا كه انتظار او را مي كشيد گفت : حاجي البته خودتان بهتر از من صلاح كارتان را مي دانيد امااگر من را مي گوييد ، عرض كنم كه هيچ كس مطمئن تر از خود من نيست .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

افسانه های آذربایجان

  • ناشر: مینا
  • کد کتاب: 100709- 209/6
  • موجودی: در انبار
  • 80,000ریال

برچسب ها: نورالدین سالمی, افسانه های ایران, افسانه های آذری, افسانه, ادبیات قدیم ایران, آذربایجان, کتاب افسانه های آذربایجان