كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
افسانه طلاهای ایران

افسانه طلاهای ایران

نویسنده: ف. م. جوانشیر
ناشر : حزب توده ایران

زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 33
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

سرزمین ایران به دلیل جایگاه و اهمیت خاصش در خاورمیانه، در طول تاریخ مورد توجه واقع گردید. این امر زمینهی حضور استعمار در دوراهی انقلاب صنعتی اروپا و استثمار ایران را فراهم نمود.

در پی بیداری ایرانیان و پشتیبانی همهجانبهی آنان از رهبران مذهبی و ملی خود، «نفت» که مهمترین عامل حضور استعمار در ایران بود، ملی گردید و زمینه برای برداشتن گامهای مؤثرتری، با هدف کوتاه نمودن سیطره ی استعمار فراهم گردید. به دنبال آن استعمار برای حفظ منافع خود، با تفرقه افکنی در میان رهبران سیاسی، ضمن از هم پاشیدن اتحاد آنان، با فراهمسازی کودتای 28 مرداد به سرکوب همه جانبه استقلال خواهی در ایران پرداخت.

فرج‌الله میزانی مشهور به نام مستعار ف. م. جوانشیر (شهریور ۱۳۰۵ تبریز - ۴ آذر ۱۳۶۷ تهران)فوق لیسانس مهندسی برق، دکتر تاریخ، مترجم و نویسنده، فعال سیاسی، عضو هیئت سیاسی و از دبیران کمیته مرکزی حزب توده ایران بود.در جریان یورش اول به حزب توده که شتابزده بود، از آنجا که جوانشیر برای رد کردن دختر خویش از مرز سرخ به همراه موسوی و فروغیان در سفر خراسان بود به دام نیفتاد و پس از بازگشت به تهران سکان رهبری حزب را به عنوان جانشین نورالدین کیانوری برعهده گرفت....

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

افسانه طلاهای ایران

  • ناشر: حزب توده
  • کد کتاب: 115462 - 108/7
  • موجودی: در انبار
  • 90,000ریال

برچسب ها: ف. م. جوانشیر, مسعود اخگر, حزب توده, تاریخ سیاسی ایران, پهلوی, کتاب های نایاب, کتاب افسانه طلاهای ایران