منو
سبد خرید

افسانه زندگی

افسانه زندگی
درحال حاضر موجود نمی باشد
افسانه زندگی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91941 - 116/5
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 45
0 ریال

افسانه زندگی

نویسنده: علی پریور
ناشر: آسیا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 174
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 1

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

راستی هیچ فکر کرده اید زندگی آدمی چه زود می گذرد. تصور نمی کنم جوانان گذران سریع عمر را با اهمیت تلقی کنند. گوئی عمر جاوید دارند ولی کم کم که قوای جوانی از بین رفت ،می فهمند که واقعاً آفتاب عمر خیلی زود رو به افول می رود و حیف از این عمر کوتاه که لحظه ای غیراز راه عشق و هدف اصلی صرف شود. روزی که در آستانه پیری هستید و قوای جوانی به تدریج تنزل یافته نظری دقیق به کارنامه زندگی خود بیندازید: 
اگر تمام عمر مطالعه کرده و درس خوانده باشید از کرده پشیمانید که چرا در کسب مال نکوشیده و ذخیره پیری جمع نکرده اید و اگر تمام عمر پی کسب مال رفته باشید باز هم پشیمانید که چرا دنبال علم و هنر نرفتید و اگر تمام عمر در طلب کسب لذت بوده اید باز هم پشیمانید که چرا در پی طاعت نرفته اید. یعنی در هر حال به گذشت ایام تاسف می خورید و آرزوی تجدید عمر بر باد رفته را می کند. 

تنها در یک مورد است که بدون آه و تاسف از گذران عمر راضی هستید و اگر تجدید شود دوباره درهمان راه قدم می گذارید و آن وقتی است که در این دوران هر چه بیشتر امکان داشته دنبال عشقتان بوده اید یعنی قدم در راه نیل به هدف اصلی خود گذاشته اید. 
تنها دراین حال است که گذشت روز و ماه و سال بر شما گران نیامده و مشکلات زندگی در نظرتان شیرین جلوه کرده است و علاوه بر تلف نکردن عمر و رضایت خاطر از گذران آن لااقل گرفتار عوارض و ناراحتیهای عصبی نشده اید. آنکس که عاشق وار در راهی قدم گذاشته و بدون وقفه رو به پیش می رود اصولاً مشکلی در راه خود نمی بیند و روی این اصل گرفتار عقده روانی نمی شود! سعی می کند مشکلات را حل کند و مسلماً در این راه توفیق با اوست.

اصولاً زندگی عبارت از مواجهه با انواع مشکلات و گشایش راه حل آنهاست ولی چه خوش، آنکس که این عمر کوتاه را دنبال هدف مخصوص خود رود تا بیهوده آنرا از دست نداده باشد. از شما می پرسم آیا تا به حال هدف اصلی زندگی خود را یافته اید؟ مرد و زن فرق نمی کند، بیشتر کسانی که ازدواج می کنند از هدف اصلی ازدواج بی خبرند! وازدواج را با عروسی عروسکها فرق نمی گذارند. 

دکتر علی پریور در سال 1295 در شهر تهران متولد شد دوران دبستان و دبیرستان و دوره شش ساله طب و همچنین دوره های تحصصی این رشته را در طب داخلی در این شهر و بعد دوره تخصص کودکان را در انگلستان و سپس در سال1347 راهی امریکاه شده تا دوره های روانشناسی psychosomatic را در stage5 آن کشور نزد اساتید بنام ببیند استا د پایه گزار دانشگاه شهید بهشتی (ملی) بود این دانشگاه در آن زمان با طرح وی و با کمک خیرین بازار و حمایت روحانیان متهد همچون آیت االه بهبهانی و آیت الله فیروز آبادی با اجاره یک واحد آپارتمانی در خیابان لاله زار نو تحقق پیدا کرد و برای نیاز این دانشگاه نیز بیمارستان شما ره 4 در ونک تهران اقدام و به بهره برداری رسید که بعد از انقلاب اسلا می طالقانی نام گرفت از این پزشک انسان دوست و متدین و متعهد 23 کتاب در خصوص پزشکی ، فلسفی ، روانشناسی ، علوم دینی منتشر گردید

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات