منو
سبد خرید

افساری بر گردن و دو داستان دیگر

افساری بر گردن و دو داستان دیگر
افساری بر گردن و دو داستان دیگر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 158101 - 101/4
  • وزن: 0.10kg
100,000 ریال

افساری بر گردن

نویسنده: لائورا گریمالدی , دانیلا کوماستری , باربارا گارلاسکلی
مترجم: هاله ناظمی
ناشر: کتاب خورشید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 64
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

و تصمیم قاطع ، میلاد مسیح سال صفر

مجموعه پرتو ؛ بهترین داستان‏های کوتاه پلیسی جهان

مجموعه پرتو انتخابی است از بهترین داستان های کوتاه پلیسی جهان.سه داستان افساری بر گردن،تصمیم قاطع و میلاد مسیح سال صفر از سه نویسنده زن صاحب نام ادبیات ایتالیا،لادوری گریمالدی،باربارا گاراسکی و دانیا کوماستر یمنتاناری،با ترجمه هاله ناظمی چهارمین کتاب این مجموعه است.

نه‌ساله بود و تونینو صدایش می‌کردند. در ِزِن پالرمو زندگی می‌کرد؛ در محله‌ای فقیرنشین و در ساختمانی نیمه‌ویران و محقر که در طبقۀ آخر آن، آپارتمان کوچک یک‌اتاقه‌ای قرار داشت. سه برادر کوچک‌تر از خود و دو خواهر دوقلو داشت که بیش از یک سال داشتند و همگی به همراه مادرشان در همان یک اتاق می‌خوابیدند.

تونینو دیگر پدر نداشت. یک روز صبح سحر، از خیابان صدای شلیک گلوله آمد. مادر تونینو زیر لب گفت: «وای خدای من» و به سمت پنجره دوید تا از آنجا به پایین نگاه کند؛ انگار حس کرده بود شاهد چه چیزی خواهد بود. تونینو هم به سمت پنجره دوید پدرش را که روی خاک زرد میدانگاه پایین خانه افتاده بود و از پیراهن سفیدش خون می‌چکید، شناخت.

داستان «افساری بر گردن» بیشتر حالت مافیایی دارد. داستان «تصمیم قاطع» هم مثل یک برش کوتاهی از یک زندگی است و چند صفحه بیشتر هم حجم ندارد و از دو داستان دیگر کوتاه تر است. داستان «میلاد مسیح سال صفر» هم همانطور که از نامش مشخص است به زمان میلاد حضرت مسیح ربط دارد و داستانی مربوط به شبی است که مسیح متولد می شود.

اما چطور می شود در مورد آخر داستانی درباره تولد حضرت مسیح پلیسی باشد!؟ داستان اصلی ماجرایی خیالی است که در بستری از تاریخ اتفاق می افتد.همین ماجرای خیالی است که به سمت معما می رود و ژانر داستان را پلیسی میکند.

داستان های این کتاب از سه نویسنده زن صاحب نام ادبیات ایتالیا، لائورا گریمالدی، باربارا گارلاسکِلـی و دانیلا کوماستری مونتاناری گنجانده شده است. نقطه مشترک همه داستانهای این مجموعه، معماگونه بودن آنهاست...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات