کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
افروختن و سوختن و جامه دریدن ؛ گزیده غزل های طالب آملی به همراه بیت های برگزیده

افروختن و سوختن و جامه دریدن ؛ گزیده غزل های طالب آملی به همراه بیت های برگزیده

نویسنده: طالب آملی - مهدی فرجی
ناشر: نیماژ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 368
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

شاید تنها کسانی که با شعر و شاعری سروکار داشته باشند نام طالب آملی را شنیده و یکی دو بیت مشهور او را خوانده باشند ولی این آشنائیها اغلب از حد دانستن تخلص شاعرانه او تجاوز نمی کند. سرگذشت طالب آملی بسیار جالب است ، شرح حال شاعر جوانی است که در اثر شکست در عشق از وطن خود آواره گردیده و در کشور دیگری به عالی ترین مقامات سیاسی و ادبی میرسد و در اوج شهرت و معروفیت و شکوه و جلال ، در جوانی در می گذرد.

سرگذشتی که بیشتر به افسانه شبیه است ، ما اگر در تذکره های دوران صفویه بنام طالب آملی بر نخوریم نمی توانیم باور کنیم که این معبود عاشق پیشه گاو چرانان و جنگل نشینان طبرستان که آوای طالب طالبای آنان در جنگلهای انبوه و مراتع سرسبز مازندران طنین افکن است ، وجود واقعی داشته است.

طالب آملی از شاعرانی است که متأسفانه آثارش مورد مطالعه کافی قرار نگرفته و از این رهگذر باو نهایت بی التفاتی یا بهتر بگوئیم ستم شده است. شاعری است که جا  دارد به شعر و سبک شعری او توجه بیشتری شود و سروده هایش از دیدهای مختلف مورد مطالعه و بررسی قرار گیرد و نکات مثبت و منفی آثارش ارزیابی شود. در اینصورت با شاعر چیره دستی روبرو خواهیم شد که طبع سخن آفرینش اشعار دلکش و جاودانه به ادبیات پارسی هدیه کرده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

افروختن و سوختن و جامه دریدن ؛ گزیده غزل های طالب آملی به همراه بیت های برگزیده

  • ناشر: نیماژ
  • کد کتاب: 42103
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 225,000ریال

برچسب ها: طالب آملی, مهدی فرجی, شعر قدیم فارسی, کتاب افروختن و سوختن و جامه دریدن ؛ گزیده غزل های طالب آملی به همراه بیت های برگزیده