کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
افتاده باش اما نه از دماغ فیل

افتاده باش اما نه از دماغ فیل 

نویسنده: مسعود لعلی
ناشر: بهار سبز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 232
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1396 - دوره چاپ: 6 

 

 

مروری بر کتاب 

شما عظیم تر از آنی هستید که می اندیشید ۱۰

اخلاق مسله مهمی است فلاسفه ، حکما ، روانشناسان ، جامعه شناسان ، متخصصین دینی و حتی حقوق دانان ، قرن هاست به این مقوله پرداخته اند و در این رابطه قلم فرسایی کرده اند ، در این کتاب به قدر وسعم به صفات و ویژگی های رفتاری اخلاقی - بر اساس نظریه اقتدار - اشاراتی خواهد شد.

مرد فقیری بود که همسرش کره می‌ساخت. آن زن کره‌ها را به صورت دایره‌های یک کیلویی آماده می‌کرد. مرد کره‌ها را به یکی از بقالی‌های شهر می‌فروخت و با پولی که به دست می‌آورد، مایحتاج خانه را می‌خرید.

روزی مرد بقال به وزن کره‌ها شک کرد و تصمیم گرفت آنها را وزن کند. وزن هر کره 900 گرم بود. او از این موضوع بسیار عصبانی شد و روز بعد به مرد فقیر گفت: دیگر از تو کره نمی‌خرم، تو پول یک کیلو کره را از من می‌گرفتی، درحالی که وزن هر کدام از آن‌ها 900 گرم است.

مرد فقیر ناراحت شد، سرش را پایین انداخت و گفت: 
ما در خانه ترازو نداریم، یک کیلو شکر از شما می‌خریدیم و آن را به عنوان وزنه قرار می‌دادیم. مطمئن باش همه وزن کره‌هایی که به تو داده‌ایم به اندازه شکرهایی است که از تو گرفته‌ام.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

افتاده باش اما نه از دماغ فیل

  • ناشر: بهار سبز
  • کد کتاب: 1864
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مسعود لعلی, عرفان شرق, کلمات قصار, جملات قصار, روانشناسی عشق, خودشناسی, مسعود لعلی.حکایات.داستان های عرفانی, کتاب افتاده باش اما نه از دماغ فیل