كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اعلان قرمز  ؛ روایتی واقعی از مسائل مالی کلان،قتل و مبارزه برای عدالت

اعلان قرمز  ؛ روایتی واقعی از مسائل مالی کلان،قتل و مبارزه برای عدالت

نویسنده: بیل براودر
مترجم : مهدی صادقی
ناشر: کوله پشتی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 520
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1398 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

 کتاب روایتگر ماجرای واقعی یک فعال حقوق‌ بشر است که به‌صورت اتفاقی وارد این حوزه می‌شود. پس از آنکه بیل براودر در اوان جوانی فعالیت‌های مستقل تجاری‌اش را در وال‌استریت آغاز کرد، و در پی فروپاشی شوروی، استعداد ذاتی او در حوزه تجارت وی را به روسیه می‌کشانَد و برای وی موجب سودآوری چشمگیری در آنجا می‌شود.

در طی این مسیر، براودر با پرده‌برداشتن از فساد در روسیه، زندگی‌اش را به مخاطره می‌اندازد. بخت نیز با وکیل روسی او، سرگئی مگنیتسکی، همراهی نمی‌کند، چرا که سرنوشت وی به زندان، تحمل شکنجه، و نهایتاً قتل منتهی می‌شود.

این اتفاق تأثیر به‌سزایی بر بیل براودر می‌گذارد. او پس از پی‌بردن به ماهیت جنایت‌کار رژیم پوتین، مدت پنج سال را صرف پویشی در راستای پرده‌برداری از آن می‌کند، و به همین علت، به دشمن شماره یک پوتین تبدیل می‌شود؛ به‌ویژه که او در کمک به تصویب قانونی در ایالات متحده (قانون مگنیتسکی) به توفیقاتی نایل می‌شود. به‌موجب این قانون لیستی از افراد و مقامات روسی که در قتل سرگئی مگنیتسکی نقش داشتند موردِتحریم قرار می‌گیرند. پوتین نیز در اقدامی تلافی‌جویانه و آشکار، مبادرت به تصویب قانونی می‌کند که طی آن از واگذاری حضانت کودکان بی‌سرپرست روسیه به شهروندان آمریکایی ممانعت به‌‌عمل می‌آید.

کتاب «اعلان قرمز» در قالب یک داستان جنایی واقعی و مهیج، با توصیف یک نهضت_سیاسی، و همچنین نقل جزئیات دسیسه‌ای گسترده‌ برای سوءاستفاده‌های مالی در روسیه، سرگذشت واقعی فردی را به‌تصویر می‌کشد که عزم خود را برای ایجاد تغییری در این جهان جزم کرد، و البته به‌صورتی اتفاقی به مفهوم «زندگی» نیز پی برد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اعلان قرمز ؛ روایتی واقعی از مسائل مالی کلان،قتل و مبارزه برای عدالت

  • 550,000ریال
  • 490,000ریال

برچسب ها: بیل براودر, مهدی صادقی, سیاست جهانی, سیاست اجتماعی, جامعه شناسی سیاسی, اقتصاد سیاسی, زد و بندهای سیاسی, حقوق بشر, قتل های سیاسی, تاریخ سیاسی, استعمار, سرمایه داری, کتاب اعلان قرمز ؛ روایتی واقعی از مسائل مالی کلان،قتل و مبارزه برای عدالت