دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اعجاز خوراکیها

اعجاز خوراکی ها

نویسنده: غیاث الدین جزایری
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 325
اندازه کتاب: جیبی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ: 15

کیفیت : درحد نو ؛ جلد کتاب چسب خوردگی دارد

 

مروری بر کتاب

در فواید و مزایای غذاها و خوراکی ها

تدوین کتاب‌های علمی داروهای گیاهی،‌طب سنتی و تغذیه در ایران با کتاب‌های مهدی نراقی و غیاث‌الدین جزایری همراه شده است. اکنون سال‌های متمادی است که این کتاب‌ها توسط انتشارات امیرکبیر در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. اعجاز خوراکی‌ها به قلم روان،‌شیوا و سلیس دکتر جزایری نگارش یافته است.

در این کتاب مطالب گوناگونی در زمینه شیوه‌های درست آشپزی، مصرف گوشت،‌درمان بیماری‌های قلبی وعروقی،‌طبخ نان،‌بیماری‌های گوارشی و استفاده از میوه‌ها و گیاهان در پزشکی سنتی ایرانی مورد بررسی قرار گرفته است. سرچشمه حیاترا نشان می‌دهد وغذاهای لذیذ و خوشمزه را جانشین داروهای تلخ و بدخوراک می‌کند. این کتاب ثابت می‌کند که هرگاه مردم راه صحیح استفاده از غذا را بدانند هرگز بهدارو محتاج نمی‌شوند.

تنوع مواد غذایی درطبیعت موجب وسعت کاربرد آنها در مصارف گوناگون شده است .بیشتر اوقات مردم بدون توجه به خواص یا مصارف طبی آنها فقط به عنوان مصرف کننده و برای رفع احتیاجات اولیه بدن از آنها استفاده می کنند ، اما خداوند کریم برای هر ماده ی غذایی خاصیتی قرار داده که اطلاع از برخی از آنها با ارزش است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات