كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اعتماد بنفس

اعتماد به نفس

نویسنده: ساموئیل اسمایلز
مترجم: علی دشتی
ناشر: جاویدان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 250
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1352 - دوره چاپ: 10

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب

این کتاب یکی از شاهکارهای ادبی قرن هیجدهم مسیحی است که نه تنها در ادبیات انگلستان بلکه در صف آثار فکر به ورشحات قلمی نویسندگان بزرگ که عالم مقامی ممتاز دارد.این کتاب در عین اینکه مشتمل بر حقایق اخلاقی صریح و ساده می باشد؛ بقدری مهیج و دلپذیر برشته تحریر درآمده که خواننده را ملول نمی کند...

...ارزیابى ما از خودپنداره خویش، بر حسب ارزش کلى آن، عزت نفس نامیده مى‏شود. به عبارت دیگر، عزت نفس، میزان ارزشى است که ما براى خود قایل هستیم.»

اعتماد به نفس نیز یعنى شخص احساس کند داراى توانایى و کفایت است. البته لازم به تذکر است که گاهى منظور از عزت نفس در محاورات عرفى، مناعت طبع اقتصادى است که مراد ما در این مقام همان تعریفى است که در بالا بیان شد.

به اعتقاد روان‏شناسان، اعتماد به نفس، اساس هر رستگارى و پیشرفتى است. با اعتماد به نفس، عزم انسان راسخ مى‏شود و در صورت اتکا به دیگرى، ضعیف مى‏گردد. مساعدت‏هایى که از خارج به شخص مى ‏رسد، غالبا پشتکار و قوه مجاهدت را سست مى ‏کند؛ زیرا در این صورت، انسان انگیزه‏اى براى سعى ‏وکوشش نمى ‏یابد..

فهرست

اعتماد بنفس
سعی و ثبات
تصادفات و فرصتها
نقاشان و فرصتها
طبقه اشراف و کار
مردان کار
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اعتماد بنفس

  • ناشر: جاویدان
  • کد کتاب: 104828 - 112/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: سموئیل اسمایلز, علی دشتی, خودشناسی, اعتماد به نفس, عزت نفس, روانشناسی اجتماعی, کتاب های نایاب, کتاب اعتماد بنفس