كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اعتراف من

اعتراف من

نویسنده: لئو نیکولایوویچ تولستوی
مترجم: سعید فیروز آبادی
ناشر: جامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 167
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1399 - دوره چاپ: 4

 

مروری بر کتاب

لئو نیکولایویچ تولستوی نویسنده و اندیشمند بزرگ روسیه، را بیش تر به دلیل رمان های تاریخی و به خصوص جنگ و صلح او می شناسند.
اما این اشراف زاده که در نه سالگی پدر و مادرش فوت کردند و به نزد عمه اش رفت، از سال 1844 زبان های شرقی را در دانشگاه قازان تحصیل کرد.
سپس رشته ی تحصیلی خود را تغییر داد و حقوق خواند و در سال 1847 فارغ التحصیل شد. از سال 1851 در جنگ های قفقاز شرکت کرد. بی شک تجربه ی هولناک جنگ بسیاری از اثار او تأثیر نهاده است و بازتاب آن را در داستان هایی چون دو سرباز سوار نظام و قزاق ها یا داستان قفقاز می توان بازشناخت.

کتاب «اعراف من» بازتاب دغدغه‌های فلسفی تولستوی است؛ او در میان‌سالی بر اثر خوابی که می‌بیند، دچار یأس و ناامیدی مفرطی می‌شود. چندین سال از عمرش را به تفکر درباره‌ سؤال‌های بنیادی می‌گذراند؛ سؤال‌هایی مثل ما برای چه آفریده شده‌ایم؟! به کجا می‌رویم؟! چرا می‌نویسم و چه چیزهایی باعث خوشحالی ما می‌شود؟!

او در این چند سال که حدود یک دهه طول می‌کشد، درباره‌ی ادیان و مذاهب مختلف تحقیق می‌کند و کتاب‌های آن‌ها را می‌خواند. دست آخر به این نکته پی می‌برد که ساده زندگی کند و ذهن ساده دهقانان و روستاییان از ذهن پیچده فلاسفه و متفکران صادقانه‌تر است. برای همین در سال‌های 50سالگی به بعد تحت تأثیر این گرایش به اخلاق و موعظه‌گری رو می‌آورد و به معلم روسیه تبدیل می‌شود. او در این سال‌ها سعی می‌کند با آموزش به طبقات مختلف جامعه روسیه، آن‌ها را آگاه کند و تغییرات بنیادی در آن‌ها ایجاد کند. تولستوی به خاطر انتقاد از کلیسای ارتدوکس روسیه در این کتابش با انتقادهای زیادی مواجه شد و کتابش برای سال‌ها اجازه انتشار پیدا نکرد. آلمان اولین جایی بود که «اعتراف من» را منتشر کرد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اعتراف من

  • ناشر: جامی
  • کد کتاب: 82144
  • موجودی: در انبار
  • 250,000ریال
  • 225,000ریال

برچسب ها: لئو نیکولایوویچ تولستوی, سعید فیروز آبادی, داستان های روسی, مقالات ادبی, مقالات فلسفی, کتاب اعتراف من