كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اطلس تاریخی جمعیت جهان

اطلس تاریخی جمعیت جهان

نویسنده: کالین مک ایودی - ریچارد جونز
مترجم: فریدون فاطمی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 476
اندازه کتاب: رقعی گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1369 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

برآوردهای جمعیت جهان برای زمان‌های مختلف در طول تاریخ، سال‌ها مورد مطالعه قرار گرفته‌است. بسیاری منابع معتبر برای تخمین جمعیت تاریخی وجود دارند؛ برای مثال (برآورد سرشماری ایالات متحده از جمعیت تاریخی جهان).

این مقاله بسیاری از این برآوردها را فهرست کرده‌است. برآوردهای پیش از ۱۰۰۰۰ سال قبل از میلاد فقط از طریق شواهد باستان‌شناسی به دست می‌آیند.آخرین برهه تاریخی از زمان که جمعیت انسان‌های هوشمند به کمترین حد خطرناک خود رسیده‌است، ۷۰۰۰۰ سال قبل از میلاد در زمان آتشفشان توبا برآورد می‌شود.

دانشگاه ایلینوی در اربانا شمپین جمعیت انسان‌ها (هوموساپینس‌ها در آفریقا) در آن زمان را بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ زوج تخمین زده‌است.نویسنده در این کتاب تلاش کرده, سیر تاریخی حیات و تمدن بشر را از قدیم‌ترین دوران ـ از آخرین دوره یخبندان و پیدایش انسان ـ تا عصر حاضر بازگو کند.

او به ترتیب و توالی زمانی, با استفاده از نقشه و توضیحات کوتاه, موقعیت جغرافیایی و دستاوردهای تمدنی و رویدادهای مهم جوامع انسانی مختلف را نشان می‌دهد.البته محدوده جغرافیایی مورد نظر او, تمام کره زمین را شامل نمی‌شود بلکه منطقه را شامل اروپا, ساحل جنوبی مدیترانه و خاور نزدیک است. وی چارچوب جغرافیایی را ثابت نگه داشته و تحولات مردم و دولت‌ها را با مقیاس ثابت بر این پس زمینه به تصویر می‌کشد.

فهرست 

آسیا
آفریقا
اروپا
اقیانوسیه 
چشم انداز جهانی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اطلس تاریخی جمعیت جهان

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 95908 - 20/3
  • موجودی: در انبار
  • 500,000ریال

برچسب ها: کالین مک ایودی, فریدون فاطمی, تاریخ جهان, جامعه شناسی, تاریخ تمدن, تاریخ اجتماعی, جامعه شناسی تاریخی, جمعیت شناسی, کتاب اطلس تاریخی جمعیت جهان