کتاب اطلاعات فرانسه ؛ مسائل و چالش های نوین فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب جامعه شناسی ، تاریخ اجتماعی انتشارات دانشکده اطلاعات

اطلاعات فرانسه ؛ مسائل و چالش های نوین

نویسنده: برنارد اسکارسینی - اتین پلوت
مترجم: معاونت پژوهش و تولید علم
ناشر: دانشکده اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 307
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1395 - دوره چاپ: 1 


مروری بر کتاب 

جامعه اطلاعاتی فرانسه شامل شش سازمانی اطلاعاتی است که هر کدام طیف تعریف شده ای را دنبال می نمایند. سیاست گذاران فرانسه در سال های اخیر تلاش ورزیده اند با تدارک سازوکار مناسب ساختار سیاسی این کشور ، مشکلات مبتلا به جامعه اطلاعاتی خود را حل نموده و بر ناکامی های اطلاعاتی فائق آیند.

کتاب پیش رو در دو بخش توسط معاونت پژوهش دانشگاه اطلاعات و امنیت ملی گردآوری و ترجمه شده است. بخش اول به قلم اسکارسینی و بلوت با مقدمه مانسینی از زبان فرانسه به زبان پارسی برگردانده شده است. این بخش همانگونه که تصریح گردید بر مدیریت جامعه اطلاعاتی فرانسه متمرکز است ، با مدنظر قرار دادن کیس ها و ناکامی های اطلاعاتی فرانسه را در دستور بررسی خود قرار می دهد.

در بخش دوم که با نام موخره آورده شده است ، لزوم بهره برداری از آرشیو اطلاعاتی فرانسه برای روشن ساختن زوایای تاریخی نقش اطلاعات در سیاست گذاری این کشور را تبیین می نماید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اطلاعات فرانسه ؛ مسائل و چالش های نوین

  • 150,000ریال

برچسب ها: برنارد اسکارسینی, اتین پلوت, جاسوسی, جامعه شناسی اطلاعاتی, ضد اطلاعات, ضد جاسوسی, علوم سیاسی, فرانسه, کتاب اطلاعات فرانسه ؛ مسائل و چالش های نوین