كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اطلاعات در یکربع قرن

اطلاعات در یکربع قرن


ناشر: اطلاعات
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 304
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار:  1330 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ کتاب با گالینگور صحافی شده و جلد اصلی کتاب حفظ گردیده است.


مروری بر کتاب

 

ربع قرن اول روزنامه اطلاعات ؛ حاوی حوادث مهم کشور در طول بیست و پنج سال تا سال 1329 همراه تصاویر.

در 1312 ش ، تیپ پیاده اول تهران به لشکری مجهز تبدیل شد و بوذرجمهری با ارتقا به درجه سرلشکری ، به فرماندهی آن منصوب گردید و تا شهریور 1320 در همین سمت باقی بود. بوذرجمهری تا 1312 ش ، که برای درمان به اروپا اعزام شد، شهردار تهران بود .

پس از بازگشت از اروپا کار خود را در فرماندهی لشکر یک تهران ادامه داد. در شهریور 1320، شورای عالی جنگ که بوذرجمهری هم عضو آن بود، طرح مرخص کردن سربازان وظیفه و استخدام سرباز پیمانی با ماهی سیصدوپنجاه ریال را تصویب کرد.

بدیهی است که اجرای چنین طرحی مستلزم بودجه سنگینی بود. رضاشاه پس از اطلاع از این تصمیم کلیه اعضای شورای عالی جنگ را به سعدآباد احضار کرد و مورد ضرب و شتم قرار داد. بوذرجمهری نیز بی نصیب نماند و رضاخان او و سایر امرا را خیانتکار خواند و دستور محاکمه آنان را صادر کرد . بوذرجمهری در مهر 1320، در تصفیه ارتش بازنشسته شد . وی در 1331ش در تهران درگذشت ...

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اطلاعات در یکربع قرن

  • ناشر: اطلاعات
  • کد کتاب: 96440 - 24/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: تاریخ سیاسی ایران, تاریخ ایران, علوم سیاسی, تاریخ مطبوعات ایران, مطبوعات ایران, کتاب های نایاب, کتاب اطلاعات در یکربع قرن