منو
سبد خرید

اصول مدیریت بزبان ساده

اصول مدیریت بزبان ساده
درحال حاضر موجود نمی باشد
اصول مدیریت بزبان ساده
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 44906 - 27/3
  • وزن: 0.70kg
  • UPC: 39.5
0 ریال

اصول مدیریت بزبان ساده

نویسنده: ویلیام اف. کاونتری
مترجم: محمدرضا رئوفی,بهمن آرمان
ناشر: دایره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 560
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کتاب حاضر مشتمل بر شانزده فصل است که هر فصل حاوی مبحثی از علم مدیریت است که به زبانی ساده برای مخاطب تشریح شده است .

همانطور که می‌دانیم، با تغییرات جدید محیط، مدیران روز به روز با چالش‌های جدیدی رو به رو می‌شوند و خصوصا رقابت جهانی و بروز وقایع متنوع، در جوامع رو به رشد، باعث می‌شوند نیازهای مدیریتی جدیدی مطرح شود
توانمند سازی، مشارکت، کار گروهی، انعطاف و نظایر اینها، مدیران را درگیر می‌کند.

از طرفی تقاضاهای جدیدتر برای بهره‌وری و رقابت از طریق کارآتر کردن عملیات و بهره‌گیری از فن‌آوری جدید و تعهد الزام به ارائه محصولات و خدمات کیفی و جلب رضایت مشتری و ارباب رجوع نیز مطرح می‌شوند.

تعهد از نگاه یک مدیر اجرایی اینگونه تعریف می‌شود که حسن شهرت و نیک نامی ناشی از رفتارهایی که هر روز، افراد در ضمن ورود و خروج و حضور خود و از طریق صدها کار جزئی که در سازمان انجام می‌دهند، به نمایش می‌گذارند. راه حفظ آن نیز تفکر، اندیشیدن و تلاش مستمر برای انجام کارهای به موقع و به جاست.

مدیران سازمان‌ها اگر نتوانند تحولات محیطی آتی مؤثر بر عملیات سازمانشان را پیش‌بینی کنند اغلب اوقات در مواجه با مشکلات دچار سردرگمی می‌شوند. این تحولات ممکن است نو آوری رقبا در فن‌آوری تولید و فروش، افزایش نرخ تورم، کمیاب شدن مواد اولیه یا بروز نا آرامی در وضعیت سیاسی کشور باشد. هر چند که مدیران نمی‌توانند این اوضاع را کنترل کنند، ولی می‌توانند برای کاهش آسیب پذیری سازمان از طریق آماده ساختن امکانات برای مقاومت اثر بخش در برابر عوامل آسیب زننده و عدم اطمینان‌های آینده، برنامه‌ریزی کنند .

حال برنامه‌ریزی استراتژیک نوعی از برنامه‌ریزی با دید کلی‌نگر و یکپارچه است که بر ارزیابی و پیش‌بینی محیط درونی و بیرونی سیستم و عملی‌بودن برنامه‌ریزی تکیه دارد. در واقع برنامه‌ریزی استراتژیک به عنوان اهرم تصمیم‌گیری چند بعدی جهت دستیابی به منافع و مطلوبیت‌ها مطرح است و از سوی دیگر نکته حائز اهمیت، به‌روز نگهداری برنامه‌ریزی‌های انجام شده می‌باشد که این مهم در گرو استقرار سیستم و نظام جامع برنامه‌ریزی است.

نکته قابل اهمیت در این موضوع، ضرورت  برخورد  اقتضایی با برنامه ریزی استراتژیک و یا شکل گیری استراتژی، مبتنی بر فرصتهای طلایی است و اینکه برای موفقیت بیشتر در طراحی استراتژی‌ها باید از متخصصین فن استمداد طلبید و از تکرار جلوگیری کرد.

فهرست

آشنایی با مدیریت
ایجاد تغییر و تحول در شرکت 
هیات مدیره 
مجریان عالی رتبه و سازمان اداری 
کمیته‌ها در مدیریت 
رهبری در مدیریت
اهداف و برنامه‌ریزی‌های دراز مدت
تصمیمات سیاست و خط مشی عالی 
سیاست‌های بازاریابی
سیاست‌های تولید
سیاست‌های مالی
سیاست‌های پرسنلی
ترکیب و کنترل
توسعه و رشد مدیریت
مدیریت و شرکت‌های کوچک
ادغام و خرید شرکت‌ها

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات