کتاب اصول روانشناسی ؛ دو جلدی فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات امیر کبیر

اصول روانشناسی 

نویسنده: نرمان ل. مان
مترجم: محمود ساعتچی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1340
اندازه کتاب: وزیری  - سال انتشار: 1355
 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

روانشناسی، ذهن، دست‌کم سه معنا دارد؛ ولی بیشتر به معنای واژه‌ای برابر با مغز به‌کار می‌رود. بعضی وقت‌ها اجزاء روانی مغز را نشان می‌دهد.

ولی مهمترین معنای ذهن، به مجموعه توانائی‌های نظام بدن در پیوند با نظام طبیعی و اجتماعی گفته می‌شود. توانائی‌ها با ظرفیت‌های ذهن کدام‌اند؟ به‌طور حتم نامحدود نیستند. می‌توان آنها را شمرد و به پایان آن رسید. در اینجا، ما بسیار کوتاه از دو توانائی ذهن یعنی، ”هوش“ و”تفکر“ صحبت می‌کنیم.

دکتر ”نرمال ل‌مان“ روانشناس برجسته در کتاب ”اصول روانشناسی“ خود، افراد را از نظر سرعت ذهن با هوش به گروه‌های زیر تقسیم می‌کند:

در سال ۱۹۷۰، دکتر ”هوارد گاردنر“ نظره شش نوع هوش“ را پیشنهاد کرد. هوش زبانی و کلامی، آهنگین، منطقی و ریاضی، فضائی، بدنی و دستی (لمسی) و شخصی. هر شخصی می‌تواند در یک یا دو نوع هوش، سریع‌تر باشد. برای نمونه، اگر سرعت هوش زبانی و کلامی شما از همه نوع‌های دیگر، سریع‌تر است. احتمال اینکه شما شاعر، نویسنده، وکیل و یا ادیب شوید، بسیار زیاد است.

دارنده هوش برتر ”بدنی و دستی“ از حس تعادل و هماهنگی خوبی برخوردار است و ماهرانه از بدن خود استفاده می‌کند. با دست خود ماهرانه کار می‌کند. او با لمس کردن و سرکشیدن به اطراف، به بهترین شکل، مطالب را فرا می‌گیرد. او می‌تواند نجار، مکانیک یا ژیمناست قابلی از کار درآید. ...

فهرست

فصل1: موضوع و روش علم روانشناسی
فصل2: تفاوتهای فردی و گروهی
فصل3: هوش
فصل4: انگیزش رفتار
فصل5: انگیزش هیجانی
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اصول روانشناسی ؛ دو جلدی

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 75757 - 77/4
  • موجودی: در انبار
  • 450,000ریال

برچسب ها: نرمان ل. مان, محمود ساعتچی, روانشناسی بالینی, روانکاوی, روانشناسی, روانشناسی اجتماعی, هوش, روانشناسی عمومی, کتاب اصول روانشناسی ؛ دو جلدی