منو
سبد خرید

اصول دین

اصول دین
درحال حاضر موجود نمی باشد
اصول دین
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91502 - 109/8
  • وزن: 1.00kg
  • UPC: 30
0 ریال

اصول دین

نویسنده: سید عبدالحسین دستغیب - سیدمحمدهاشم دستغیب
ناشر: تربیت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 840
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1363 - دوره چاپ: 1

کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب

شامل ؛ توحید ، عدل ، نبوت ، امامت ، معاد

اُصول‌ِ دین‌ (در مقابل‌ فروع دین) ، اعتقادات پایه‌ای دین اسلام که باور به آنها شرط مسلمان بودن است. اصول دین، تحقیقی است نه تقلیدی بدین معنا که شخص باید خود با تحقیق و تفکر به آنها برسد نه با تقلید و دنباله‌روی از دیگران. براساس مذهب شیعه، آموزه‌های اصول دین اسلام پنج تا است که شامل توحید، نبوت، معاد، عدل و امامت می‌شود که بنابر نظر شیعه، کسی که به دو اصل اخیر باور ندارد، شیعه محسوب نمی‌گردد.

«اُصول» کلمه‌ای عربی و جمع «اصل» و به معنای پایه‌ها، بنیادها و زیربناها است. «اصل» هر آن چیزی است که بنیان چیزی دیگر بر آن استوار است.[۱] ترکیب اضافی «اصول دین»، اصطلاحی‌ کلامی‌ است. این اصطلاح به سه صورت به کار رفته است.

شهید بزرگوار آیت ا...حاج سید عبدالحسین دستغیب شیرازی (ره) از علما و مجتهدین جهان تشیع علاوه بر مقام والای علمی، انسانى رهیده از بند هواها و عارفى سالک بود که در علوم  فقه ، کلام، اخلاق، عرفان و... صاحب نظر بودند و آثار و کتاب های ایشان در مجموع معتبر و بسیار قابل استفاده و تأثیر گذار بوده است. البته باید توجه داشت که مکتوبات انسان های غیر معصوم از جهات بسیاری قابل نقد علمی و تخصصی می باشد و کتاب های شهید دستغیب نیز نمی تواند از این قاعده مستثنی باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات