كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اصول حکومت آتن

اصول حکومت آتن

نویسنده: ارسطو
مترجم: محمد ابراهیم باستانی پاریزی
ناشر:
شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 262
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1370 - دوره چاپ: 3

 

 

مروری بر کتاب

«اصول حکومت آتن» از دو نظر حائز اهمیت است:
- نخست این که رساله ای است از ارسطو، معلم اول، که قریب دو هزار و سیصد سال است که فکر و اندیشه ی او مستبدانه بر حوزه ی حکمت و فلسفه ی جهان حکومت کرده است.
- در مرحله ی دوم، اهمیت این رساله از این جهت است، که ما را به وضع حکومت و سازمان های دولتی و ملی کشوری آگاه می کند که طی پنج شش قرن از روزگار دراز و کهن تازیخ بشری، چون ستاره ای تابناک خوش درخشید.
مطالعه ی این کتاب ما را به مطلبی شگفت آگاه می کند و آن این است که این شهر یا سرزمین کوچک در صدر تاریخ بشریت به مراحلی رسیده بوده است که احتمالاً در بعضی از جهات شاید امروز هم مورد غبطه ی بسیاری از مجامعی باشد که به ایده آل فکری بشر نزدیک شده اند.
از این رو ترجمه ی «اصول حکومت آتن» از جهت این که رساله ای در باب اوضاع اجتماعی سرزمینی است که حقی بزرگ به گردن دنیای فکر و اندیشه ی بشری دارد، لازم به نظر می رسد.

...در کُتُب یونانی، مقصود از شاه بزرگ، همه جا، شاهنشاه ایران است.
...شهرهای آسیایی یونان، استقلالی را که به سال ۴۷۹ قبل از میلاد و در جنگ موکاله بدست آورده بودند، تا پایان دوران عظمت و قدرت امپراطوری آتن همچنان حفظ کردند. ولی زمانی که اساس اقتدار آتن متزلزل شد، این شهرها نیز در برابر باج ستانان شاهنشاه بزرگ(ایران) دوباره بی پناه ماندند..

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اصول حکومت آتن

  • 0ریال

برچسب ها: ارسطو, محمدابراهیم باستانی پاریزی, دموکراسی, فلسفه یونان, فلسفه اجتماعی, فلسفه سیاسی, سیاست اجتماعی, علوم سیاسی, تاریخ فلسفه, افلاطون, کتاب اصول حکومت آتن