كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اصول حکومت آتن

اصول حکومت آتن

نویسنده: ارسطو
مترجم: محمدابراهیم باستانی پاریزی
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 263
اندازه کتاب: پالتویی - سال انتشار: 1358 - دوره چاپ: 2

کیفیت : در حد نو 


مروری بر کتاب

کتابی که ترجمه آن از نظر خوانندگان می گذرد از تالیفات مهم ارسطو فیلسوف بزرگ یونانی است. به همان گونه که عهد عتیق در زمینه ی دینی به نحو مستقیم و غیر مستقیم بیش از کتابهای دیگر صاحب اثر است ، تالیفات ارسطو که دائره المعارف قرن چهارم قبل از میلاد شمرده می شود نیز از حیث علمی بیشتر از زاده های فکر هر متفکر دانای تیزبین ژرف اندیشی بر عقل و ذهن بشر حکم فرما بوده است.

«اصول حکومت آتن» از دو نظر حائز اهمیت است:
- نخست این که رساله‌ای است از ارسطو، معلم اول، که قریب دو هزار و سیصد سال است که فکر و اندیشه‌ی او مستبدانه بر حوزه‌ی حکمت و فلسفه‌ی جهان حکومت کرده است.
- در مرحله‌ی دوم، اهمیت این رساله از این جهت است، که ما را به وضع حکومت و سازمان‌های دولتی و ملی کشوری آگاه می‌کند که طی پنج شش قرن از روزگار دراز و کهن تازیخ بشری، چون ستاره‌ای تابناک خوش درخشید.

مطالعه‌ی این کتاب ما را به مطلبی شگفت آگاه می‌کند و آن این است که این شهر یا سرزمین کوچک در صدر تاریخ بشریت به مراحلی رسیده بوده است که احتمالاً در بعضی از جهات شاید امروز هم مورد غبطه‌ی بسیاری از مجامعی باشد که به ایده‌آل فکری بشر نزدیک شده‌اند.از این رو ترجمه‌ی «اصول حکومت آتن» از جهت این که رساله‌ای در باب اوضاع اجتماعی سرزمینی است که حقی بزرگ به گردن دنیای فکر و اندیشه‌ی بشری دارد، لازم به نظر می‌رسد.

...در کُتُب یونانی، مقصود از شاه بزرگ، همه جا، شاهنشاه ایران است.
...شهرهای آسیایی یونان، استقلالی را که به سال ۴۷۹ قبل از میلاد و در جنگ موکاله بدست آورده بودند، تا پایان دوران عظمت و قدرت امپراطوری آتن همچنان حفظ کردند. ولی زمانی که اساس اقتدار آتن متزلزل شد، این شهرها نیز در برابر باج ستانان شاهنشاه بزرگ(ایران) دوباره بی پناه ماندند..

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اصول حکومت آتن

  • 0ریال

برچسب ها: ارسطو, محمدابراهیم باستانی پاریزی, دموکراسی, فلسفه یونان, فلسفه اجتماعی, فلسفه سیاسی, سیاست اجتماعی, علوم سیاسی, تاریخ فلسفه, افلاطون, کتاب اصول حکومت آتن