اصول بافت شناسی پایه

اصول بافت شناسی پایه

نویسنده : محمد روشن زاده
اشر: تدبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 556
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 

 کیفیت : عالی
 

مروری بر کتاب

بافت شناسی علم مطالعه سلولها و ماتریکس بافت شناسی را به استفاده از میکروسکوپها و اختراع انواع بهتر آنها وابسته می کند.پیشرفت در علوم شیمی فیزیولوژی ایمونولوژی و پاتولوژی و واکنش متقابل میان این علوم به شناخت بهتر بیولوژی بافتی کمک می کند...

منشا بافت عصبی اکتودرم است و سلولهایی به نام نوروبلاست آن را می‌سازند. واحد ساختاری بافت عصبی نورون است که تحریکات را به تنهایی از راه سیناپس با نورونهای دیگر هدایت می‌کند انواع نورون وجود دارد و چهار نوع نورون یک قطبی ، دو قطبی ، چند قطبی و نورون پورکنژ در بدن وجود دارد. از تنه نورون زوایدی به نام دندریت و اکسون خارج می‌شوند که بر روی آنها غلافهای میلین و شوان قرار دارند.

بر حسب وجود یا عدم وجود این دو غلاف ، چهار نوع رشته عصبی در بدن یافت می‌شود و همچنین بر حسب طول آکسون دو نوع رشته عصبی وجود دارد. سیناپسها نیز انواع مختلف دارند برخی آکسوسوماتیک و بعضی آکسودندریتیک هستند. بافت عصبی نیز دارای بافتهای پشتیبان است که منشا آنها در اعصاب مرکزی از لوله عصبی ودر اعصاب محیطی از هلال عصبی است. نوروگلیها یا بافتهای پشتیبان از طریق عمل تبادل مواد ، ماکروفاژ و تصفیه بافت عصبی را حفظ و نگهداری می‌کنند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اصول بافت شناسی پایه

  • ناشر: تدبیر
  • کد کتاب: 67309 - 8/1
  • موجودی: در انبار
  • 180,000ریال
  • 135,000ریال

برچسب ها: محمد روشن زاده, آناتومی, بافت شناسی, ریست شناسی, علمی, پزشکی, کتاب اصول بافت شناسی پایه