منو
سبد خرید

اصول ادبیات کودکان

اصول ادبیات کودکان
درحال حاضر موجود نمی باشد
اصول ادبیات کودکان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 112268 - 13/5
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 25
0 ریال

اصول ادبیات کودکان

نویسنده: علی اکبر شعاری نژاد
ناشر: سروش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 235
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 5

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

با تجدید نظر کلی و اضافات

ادبیات به مثابه یکی از والاترین و در عین حال پردامنه ترین دانش های بشری، از اوانی که انسان ها پا به عرصه هستی گذاشته اند مورد توجه و تتبع آن ها بوده و توانسته است بار عظیم اندیشندگی را به دوش کشیده و وسیله ای برای ثبت و ضبط حالت ها و وضعیت های گوناگون آنها در روند حیات باشد.

به سبــب اهمیت و ارزش به سزایی که این دانش برتر داشته است، انسان ها همواره بر آن بوده اند تا برای شناسایی و درک هرچه بیشتر ماهیت و اهمیت آن به تفکر و تعمق پرداخته و تعریف جامع و مانعی از آن به دست بدهند. واژه ادبیات در فرهنگ ها و لغت نامه ها جمع ادبیه و منسوب به ادب خوانده شده و عبارت از دانش هایی است که متعلق به ادب است یا علوم و آثار ادبی را شامل می شود.

تعریف،نویسنده یا شاعر کودکان و نوجوانان،باید نخست یک‌ نویسنده یا شاعر در معنای عام‌ و صحیح کلمه‌ باشد.یعنی قدرت‌ و تبحر لازم برای‌ نوشتن یا سرودن‌ برای عموم را داشته باشد.ناتوانی در آفرینش‌ ادبی برای بزرگسالان،او را به‌ سوی نویسندگی یا شاعری‌ برای کودکان و نوجوانان، سوق نداده باشد. در واقع می‌توان گفت: هر نویسنده یا شاعر کودکان‌ و نوجوانان، «نویسنده»و«شاعری» است که نسبت به سایر همکاران خود، دارای«تخصص اضافی»آشنایی با ذهن و زبان کودکان و نوجوانان است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات